Září 2017

Mary navštívila dánskou společnost proti rakovině

14. září 2017 v 13:59 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila Dánskou společnost proti rakovině. Tato návštěva nebyla ohlášena v oficiálním kalendáří, takže z ní máme jen jednu fotografii.


10 výročí založení Mary Fonden

14. září 2017 v 9:32 | Martina
U příležitosti 10 výročí založení nadace Mary Fonden uspořádali korunní princezna Mary a korunní princ Frederik slavnostní večeři, které se zúčastnila správní rada a také zástupci jejích partnerských organizací.

Více fotografií v článku...

Flag Day 2017

14. září 2017 v 9:10 | Martina
Korunní princezna Mary a korunní princ Frederik se zúčastnili tradičního "Flag Day 2017" tedy dne vlajky, který se koná každý rok 5 září, na počest dánských vojáků nasazených v zahraničí. Mary a Frederik nejprve položili věnec u vojenského památníku, poté zhlédli vojenskou přehlídku a na závěr se zúčastnili bohoslužby.

Více fotografií v článku...

Mary předala ceny nadace Carlsberg 2017

13. září 2017 v 13:51 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila předávání cen "Carlsbergs Research Awards 2017", kterou uděluje nadace pivovaru Carlsberg. Nadace byla založena v roce 1876. Ceny v podobě grantů se udělují každý rok v oblastech humanitních a sociálních věd - vítěz získá finanční odměnu 1mil DKK. Mary byla po příjezdu přivítána předsedou nadace Flemmingem Besenbacherem a ministrem školství a výzkumu Sørenem Pindem. Její šaty, které vzbudily nadšení napříč internetovými fóry, jsou od návrhářky Stelly McCartney.

Více fotografií v článku...

Watermusic 2017

13. září 2017 v 10:49 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila Watermusic 2017 v Aarhusu. Watermusic je jedním z 12 vybraných celovečerních projektů, které jsou součástí oficiálního programu Evropského hlavního města kultury, kterým je Aarhus.

Více fotografií v článku...

Mary na INDEX Award 2017

13. září 2017 v 10:42 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila tradičního předávání INDEX Award 2017. INDEX Award je největší a pravděpodobně nejdůležitější designová/projektová cena na světě. Výherci si mezi sebe rozdělí rovných 500 000 dolarů. Její význam spočívá v efektivním využití designu při řešení největších světových problémů. Cena je udělována jednou za dva roky v Kodani.

Více fotografií v článku...

Mary navštívila dětskou krizovou linku

13. září 2017 v 10:36 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila, u příležitosti 30 výročí založení, centrálu dětské telefonní linky "BørneTelefonen". Linka funguje na principu naší Linky bezpečí. Odborníci a dobrovolníci z oboru každý den zvedají telefon, aby naslouchali a poradili dětem a dospívajícím z celého Dánska s jejich problémy.

Více fotografií v článku...

Mary navštívila CBS

13. září 2017 v 10:26 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila v rámci "Dne zodpovědnosti" Kodaňskou obchodní školu (CBS). V rámci návštěvy Mary pronesla řeč k novým studentům bakalářských oborů. Den zodpovědnosti se koná každý rok, od roku 2010.

Více fotografií v článku...

Mary v centru pro děti a mládež

13. září 2017 v 10:19 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila inauguraci nového centra pro děti a mladé lidi, kteří ztratili blízkého člena rodiny nebo žijí s vážně nemocnými rodiči a sourozenci. Centrum bylo založeno organizací "Børn, Unge & Sorg" jejíž patronkou je Mary a která v roce 2016 získala jednu z cen korunního páru. Organizace má pobočky v Kodani, Aarhusu a Odense. V souvislosti s inaugurací se Mary setkala s ministryní zdravotnictví Ellen Thrane Norby a dalšími odborníky z oboru.

Více fotografií v článku...

18. narozeniny prince Nikolaie

12. září 2017 v 9:14 | Martina
V srpnu oslavil princ Nikolai - syn prince Joachima a jeho bývalé manželky, hraběnky Alexandry 18. narozeniny. Nikolai není ze státnického hlediska nijak důležitým členem královské rodiny, takže se nekonala žádná oficiální oslava. Nicméně se jedná o prvorozeného vnuka královny Margrethe II, která se mu rozhodla uspořádat slavnostní večeři a to rovnou na jachtě. Večeře se zúčastnil královský pár, princ Joachim s rodinou, hraběnka Alexandra, princ Nikolai, princ Felix a korunní princezna Mary s dětmi. Korunní princ Frederik byl v zahraničí s MOV. Během krátké tiskové konference jsme se dozvěděli, že oba rodiče jsou na svého syna velmi pyšní. Nikolai řekl, že nejlepším dárkem je nové auto, které mu koupil jeho otec.

Více fotografií v článku...