Srpen 2017

První školní den Vincenta a Josephine

16. srpna 2017 v 16:48 | Martina
Princ Vincent a princezna Josephine mají za sebou první školní den. Spolu se svými rodiči předstoupili před palác Frederika VIII, aby se nechali zvěčnit od novinářů a náhodných kolemjdoucích. Zatímco Vincent byl poněkud nervózní a chvílemi neměl daleko k slzám, Josephine si směle tančila kolem tatínka a odpovídala na dotazy. Dvojčata chodí do stejné školy jako jejich starší sourozenci princ Christian a princezna Isabella. Frederik prozradil, že dvojčata budou chodit každý do jiné třídy. Řekl, že jsou si navzájem nejlepšími kamarády, ale že chtějí, aby si každý sám našel kamarády nové. Josephine okamžitě doplnila, že ona bude chodit do třídy A. a Vincent do třídy B. Mary dodala, že je to pro všechny krásný den, ale že jí je trochu líto, že její nejmladší jdou do školy. Čas běží příliš rychle :)VIDEO

Více fotografií v článku...

Letní dovolená dánské korunní rodiny 2017

16. srpna 2017 v 14:55 | Martina
Letošní dovolenou strávila dánská korunní rodinka na několika různých místech. První tři týdny prázdnin byla na zámku Grasten. Poté se přesunula do Řecka na ostrov Kos, odkud vyrazila na několikadenní plavbu na jachtě. Doprovázeli je jejich dobří přátelé Jeppe a Birgitte Handwerk a jejich dvě dcery. Existuje mnoho fotografií z této části dovolené, ale dávat je sem nebudu. K dispozici jsou na royalforums.com. Poslední část prázdnin strávila celá rodina na jachtě Dannebrog se kterou obepluli Dánsko. Z této "vzdělávací" cesty pro děti máme k dispozici několik krásných rodinných fotografií.

Více fotografií v článku....

Focení na zámku Grasten 2017

16. srpna 2017 v 13:34 | Martina
Letošní tradiční focení na zámku Grasten podle mnohých odstartovalo novou tradici. Už po několikáté se ho nezúčastnila rodina prince Joachima a nedá se očekávat, že se to změní. Focení bude pravděpodobně jen pro královský pár resp. královnu Margrethe II a korunní rodinu. Podle mnohých dokonce spíš jen pro korunního prince Frederika, korunní princeznu Mary a jejich děti. Předpokládá se také, že se nebude konat focení u paláce nebo v jeho zahradách jak bylo zvykem, ale že bude probíhat při "procesí" jak tomu bylo letos. Letošního focení, které celé propršelo, se zúčastnila královna a korunní rodina. Princ Henrik se kvůli hospitalizaci na poslední chvíli omluvil. VIDEO

Více fotografií v článku...

Mary zahájila výstavu "CPH Garden"

11. srpna 2017 v 11:05 | Martina
Korunní princezna Mary otevřela květinovou výstavu "CPH Garden". Návštěvníci si mohli projít víc než 12 výstavních zahrad, prohlédnout si stánky a absolvovat různé workshopy. Při zahájení výstavy pokřtila Mary novou růži, která byla speciálně vypěstována pro CPH Garden, podle níž získala i jméno "CPH Garden in Bloom".

Více fotografií v článku...

Japonský korunní princ v Dánsku Den 6

10. srpna 2017 v 19:20 | Martina
Poslední den návštěvy doprovázela korunní princezna Mary japonského korunního prince při tradiční plavbě napříč Kodaní, kterou absolvuje většina zahraničních návštěv. Plavba proběhla opět za bedlivého pozorování japonských turistů. Během celé návštěvy japonského korunního prince, jsme mohli opět pozorovat jak skvěle fungující tým korunní pár je. Stejně tak si člověk nemohl odpustit myšlenku směrem k smutnému osudu japonského korunního páru...

Více fotografií v článku...

Japonský korunní princ v Dánsku Den 4 a 5

10. srpna 2017 v 19:09 | Martina
Čtvrtý den návštěvy se konečně vrátila královna Margrethe II ze své každoroční plavby a mohla tak oficiálně přivítat korunního prince Naruhita v Dánsku. Setkání proběhlo v paláci Fredensborg za již tradiční neúčasti prince Henrika a naopak tradiční účasti korunního páru. Pátý den uspořádali korunní princ Frederik a korunní princezna Mary večeři v paláci Frederika VIII. na počest korunního prince Naruhita. Z této akce nemáme bohužel žádné fotky.


Japonský korunní princ v Dánsku Den 2

10. srpna 2017 v 19:07 | Martina
Druhý den se korunní princezna Mary, korunní princ Frederik a korunní princ Naruhito zúčastnili výročního koncertu "Kotos harmoniske klang", který byl inspirován japonskými motivy. Ještě předtím absolvovali Frederik s Naruhitem několik akcí a co jsem viděla ve videích byli velkým hitem zejména (logicky) mezi japonskými turisty.


Japonský korunní princ v Dánsku Den 1

10. srpna 2017 v 11:53 | Martina
U příležitosti 150 výročí navázání diplomatických vztahů mezi Dánskem a Japonskem navštívil Dánsko japonský korunní princ Naruhito. Jeho návštěva trvala pět dní, během nichž se zúčastnil mnoha různých akcí. Jak už bývá zvykem, z Japonska přiletěl sám - bez své ženy, a v Dánsku mu dělali společnost korunní princ Frederik a korunní princezna Mary. Oficiální přivítání na letišti proběhlo 15. června.

Více fotografií v článku...

Free For Mobberi 2017

9. srpna 2017 v 17:49 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila tradičního dětského běhu Free for Mobberi resp. Běhu proti šikaně, který každoročně pořádá Mary Fonden ve spolupráci s organizací Save the Children. Každý rok se konají dva běhy jeden v Kodani a druhý v Aarhusu. Běh je určen dětem ve věku 0 - 13 let přičemž ti nejmladší běhají v doprovodu rodičů. Free for Mobberi je zaměřen na boj proti šikaně. Jeho forma, což je štafetový běh si klade za cíl podporovat mezi dětmi solidaritu a sounáležitost. Všechny děti dostanou po doběhu pamětní medaili.

Více fotografií v článku...

20. výročí centra "Baglandet"

9. srpna 2017 v 17:37 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila 20 výročí založení centra "Baglandet." Baglandet je poradenské místo pro mládež, které jim nabízí rady ohledně vzdělání, práce, financí a společenských vztahů. Mary se zúčastnila recepce, setkala se s klienty i zaměstnanci centra a také si samozřejmě centrum důkladně prohlédla.

Více fotografií v článku...