Červen 2017

Mary v Paříži Den 2

30. června 2017 v 9:12 | Martina
Druhý den v Paříži se korunní princezna Mary setkala s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurriou a pronesla projev na zahájení fóra. Poté se zúčastnila panelové diskuze "White Collar, Blue Collar" a navštívila dánský dům, kde se setkala s dánskými designéry. Vrcholem dne bylo setkání s novou francouzskou první dámou Brigitte Macron v Elysejském paláci. Dámy si nejen dobře popovídaly, ale jak Mary řekla, měla i možnost prohlédnout si palác. Večer se pak Mary zúčastnila slavnostní večeře u příležitosti konání fóra.

Více fotografií v článku....

Mary v Paříži Den 1

30. června 2017 v 8:48 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila otevření fóra OECD v Paříži u příležitosti jeho ministerského zasedání. Ministerské zasedání Rady OECD se koná jednou ročně. Ministři z členských zemí zde diskutují o koncepčních otázkách a projednávají dlouhodobý směr působení OECD. Dánsko je v současné době předsednickou zemí fóra a proto dostala Mary příležitost pronést úvodní projev. Po dobu trvání fóra se Mary zúčastnila různých setkání a akcí. První den tj. 5. června se zúčastnila slavnostní večeře, kterou hostil dánský velvyslanec v Paříži. Více o OECD


Mary a Frederik ve Švédsku Den 3

29. června 2017 v 10:00 | Martina
Poslední den ve Švédsku strávila Mary většinou ve společnosti prince Daniela. Nejprve navštívili univerzitní nemocnici, kde se setkali s dětskými pacienty a zúčastnili se vzdělávacího semináře a později odpoledne navštívili domov důchodců, kde byli informování o nejnovějších trendech v péči o klienty s demencí. Musím říct, že je zvláštní vidět Daniela v situacích, kde se většinou objevují dvě dámy. Ovšem je to milá změna:) Frederik s Victorií se průběžně věnovali svým záležitostem v oblasti obnovitelných zdrojů energie a odpadních vod. Poté všichni čtyři navštívili dánské velvyslanectví a absolvovali oběd v královském paláci, který hostil švédský královský pár. Oběda se zúčastnili i princ Carl Philip a princezna Sofie. Celou návštěvu pak zakončila oficiální večeře na Stockholmské radnici. Bohužel, na další takovou návštěvu, si budeme muset dlouho počkat.

Více fotografií v článku...

Mary a Frederik ve Švédsku Den 2

27. června 2017 v 11:49 | Martina
Ve dnech 29. - 30. května navštívili korunní princezna Mary a korunní princ Frederik, v čele dánské obchodní delegace, Švédsko. Delegace se zúčastnilo na 60 zástupců dánských společností, ministr zahraničí Anders Samuelsen a ministr životního prostředí Esben Lunde Larsen. Po celou dobu návštěvy je doprovázeli švédská korunní princezna Victoria a princ Daniel. Setkali se však i s královským párem, princem Carlem Philipem a princeznou Sofií. Vzhledem k tomu, že oba korunní páry jsou blízkými přáteli, tak se dalo očekávat, že návštěva proběhne ve velmi přátelském duchu. A také se tak stalo. Během obou dnů se páry různě prohazovaly, díky čemuž máme k dispozici zajímavé fotografie. První den bylo na programu 16 různých akcí. Hned na začátku se všichni čtyři zúčastnili zahájení podnikatelské kampaně "Obyvatelná Skandinávie" Poté např. Frederik a Victoria navštívili seminář o obnovitelných zdrojích energie a Mary a Daniel seminář o inteligentním zdravotnictví. Po obědě pak Mary a Victoria navštívili obchod Ole Lynggaard Copenhagen. Když odcházely, tak se spustil alarm - obě se, se smíchem bránily, že nic nevzaly. K večeru pak hostil dánský korunní pár recepci na jachtě Dannebrog, které se zúčastnil i Daniel. Večer se všichni sešli na oficiální večeři pro obchodní delegaci.

Více fotografií v článku...

Mary a Frederik ve Švédsku Den 1

27. června 2017 v 9:08 | Martina
V předvečer zahájení dvoudenní návštěvy Švédska, pořádal dánský korunní pár na jachtě Dannebrog večeři, pro korunní princeznu Victorii, korunního prince Daniela a prince Carla Philipa. Mary a Frederik bydleli na jachtě, která kotvila ve Stockholmu, po celou dobu trvání návštěvy.


Mary balila batohy pro projekt Mary Fonden

27. června 2017 v 9:02 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila balení batohů v projektu Rygsække od nadace Mary Fonden a spol. Batoh je určen každému dítěti, které přijde s matkou příp. s jiným členem rodiny, do krizového centra. V batohu najde zubní kartáček, pyžamo, blok, medvídka a osobní pozdrav od Mary. Mary se balení batohů účastní každý rok od roku 2008.

Více fotografií v článku...

Mary zahájila EMS 2017

27. června 2017 v 8:29 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila otevření evropského kongresu zdravotnické záchranné služby (EMS2017), jehož je patronkou. EMS 2017 je třídenní kongres, na kterém jsou prezentovány nejnovější výsledky výzkumu v oblasti přednemocniční péče. Součástí kongresu je i tematická výstava, kterou si Mary taktéž prohlédla.Womenomics Global Impact Award 2017

25. června 2017 v 13:46 | Martina
Korunní princezna Mary převzala ocenění "Womenomics Global Impact Award 2017" za svou práci v oblasti práv žen v Dánsku i zahraničí. Letos se jedná již o třetí cenu, kterou Mary za svou práci obdržela. Pokud k výčtu přidám i cenu Bambi, tak jsou to čtyři ceny za dva roky. Jsem opravdu zvědavá, čeho se v tomto směru dočkáme tak za 20 let :)


Stipendium korunní princezny Mary 2017

25. června 2017 v 13:24 | Martina
Korunní princezna Mary předala dvěma studentům své stipendium, které na její počest v roce 2004 zřídila Tasmánská univerzita ve spolupráci s univerzitou v Kodani. Letošní předávání vzbudilo větší zájem než obvykle, protože do médií prosákla informace, že korunní rodina přijala do svého domu - paláce zahraničního studenta, který s ní žije. Reakce byla vesměs velmi pozitivní. Na druhou stranu jsem slyšela, že oním zahraničním studentem je rodinný příslušník klanu Donaldson:)