Květen 2017

Mary otevřela nové centrum Arla Foods

17. května 2017 v 10:48 | Martina
Korunní princezna Mary otevřela nové inovativní centrum na vývoj produktů Arla Foods. Arla Foods je největší evropský a jeden ze světově největších zpracovatelů mléka. Pro dánský průmysl má Arla Foods velký význam, protože je jedním z jeho největších vývozců. A protože jde o velké peníze, tak je jasné, že u takové akce nemůže chybět člen královské rodiny :)

Více fotografií v článku...

Mary se zúčastnila večeře při CFS 2017

17. května 2017 v 10:08 | Martina
Večer se korunní princezna Mary zúčastnila slavnostní večeře u příležitosti konání Copenhagen Fashion Summit 2017. V loňském roce hostili večeři Mary s Frederikem v paláci Frederika VIII. Letos byla hostem Mary :)


Mary promluvila na Copenhagen Fashion Summit 2017

17. května 2017 v 9:53 | Martina
Jen den po oslavách v Norsku se korunní princezna Mary zúčastnila Copenhagen Fashion Summit 2017 v Kodani. CFS je největší světovou událostí, která je zaměřená na pokrok v oblasti módy s ohledem na ochranu životního prostředí. Summit se poprvé konal v roce 2009 a korunní princezna Mary je jeho patronkou.

Více fotografií v článku...

Oslava 80 narozenin norského královské páru: večeře v opeře

16. května 2017 v 15:20 | Martina
Druhý den pozval norský královský pár své hosty na oběd a krátkou okružní plavbu na jachtě Norge. Dánská královská rodina vč. prince Joachima, princezny Marie a královny Anne-Marie se na norskou jachtu přeplavila ze své jachty Dannebrog. Večer se všichni sešli v opeře, kde se konala závěrečná večeře, kterou pro královský pár uspořádala vláda. Díky špatnému počasí bylo zrušeno několik doprovodných akcí. Na druhou stranu, pokud se chcete pobavit, dejte "královským" deštníky. Co ti, s nimi dokáží, to se jen tak nevidí :) Video *** Fotogalerie

Více fotografií v článku...

Oslava 80 narozenin norského královského páru: gala večeře

10. května 2017 v 8:28 | Martina
Večer se konala slavnostní večeře v norském královském paláci. Jak bývá při příchodu členů královských rodin zvykem, trochu se nám promíchali. Královnu Margrethe II doprovodil korunní princ Haakon, korunní princ Frederik doprovodil princeznu Beatrix a korunní princezně Mary dělal garde kníže Albert II. Při večeři bylo proneseno několik proslovů vč. toho od královny Margrethe II.
Podívejte se na video z královského procesí...

Norský královský pár
Více fotografií v článku...

Oslava 80 narozenin norského královského páru

10. května 2017 v 7:50 | Martina
Včera se toho událo tolik, že ani nevím, kde začít :) To nejdůležitější je, že se korunní princ Haakon při večeři oholil a na balkóně královského paláce se z čista jasna objevila Wonder Woman! A to se jen tak nevidí. Včera lehce po půl 7 večer vystoupila norská královská rodina na balkón královského paláce v doprovodu všech hostů v "plné zbroji". Jak jsem psala, zastoupeny byly všechny evropské monarchie vyjma Lichtenštejnska. Za nejhezčí gesto považuji, že se oslav účastní nizozemská princezna Mabel, jejíž zesnulý manžel, princ Friso, byl kmotřenec krále Haralda. Hezké je i to, že se na balkóně objevila všechna vnoučata královského páru. Po dlouhé době jsme tak mohli vidět dcery princezny Marthy Louise. Naproti tomu chyběl Marius, který studuje v USA. Co se týče dánské královské rodiny, tak opět nikomu nemohlo uniknout, že královna Margrethe II jako jediná na balkóně seděla. Mary s Frederikem stáli vedle ní a bavili se ve společnosti členů řecké královské rodiny, která byla taktéž hojně zastoupena.


Více fotografií v článku...

Oslava 80 narozenin norského královského páru: první foto

9. května 2017 v 20:22 | Martina
Dnes byly oficiálně zahájeny dvoudenní oslavy 80 narozenin norského královského páru. Dnešní gala večeře, které předcházelo vystoupení na balkón královského paláce, se za Dánsko zúčastnili královna Margrethe II, korunní princ Frederik a korunní princezna Mary. Seznam královských hostů je opravdu velmi dlouhý. Vyjma Lichtenštejnska jsou dnes nebo zítra na oslavách zastoupeny všechny evropské monarchie. Informace a fotky se k nám dostávají pomalu, tak snad jen první fotka Maryv zajímavých růžových šatech :)


Mary navštívila centrum pro osamělé lidi

9. května 2017 v 9:42 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila centrum, kde probíhá projekt Værket. Værket, který je společným projektem nadace Mary Fonden a dánského červeného kříže, se zaměřuje na podporu dospělých lidí mezi 30 - 60 lety, kterým akutně hrozí osamělost. Cílem projektu je za pomoci společných aktivit, diskuze a sociálního rozvoje spojovat lidi dohromady a tím jim vytvořit stabilní sociální zázemí. Po celém Dánsku se nachází 21 podobných center. Mary Fonden pracuje s tématem osamělosti od roku 2011.

Více fotografií v článku...

Mary otevřela novou část rodinného domu v Aarhusu

9. května 2017 v 9:22 | Martina
Korunní princezna Mary otevřela novou část rodinného domu, který funguje při univerzitní nemocnici v Aarhusu. Rodinný dům je určen k bydlení pro rodiny s dlouhodobě hospitalizovanými dětmi. V roce 2016 se v domě vystřídalo na 327 rodin. Dům byl otevřen v roce 2012. Mary se během návštěvy setkala s bývalými i současnými pacienty, zaměstnanci a v neposlední řadě dobrovolníky.

Více fotografií v článku...

Oslava 50 narozenin krále Willema-Alexandra

2. května 2017 v 7:51 | Martina
O víkendu se konala soukromá oslava 50 narozenin nizozemského krále Willema-Alexandra. V sobotu odpoledne proběhla nějaká plážová hra (bližší info není) a večer pak velká formální párty. Vzhledem k tomu, že drtivá většina hostů bydlela v paláci, tak nemáme k dispozici žádné fotky. Výjimkou je španělský pár, který bydlel v hotelu. K dispozici není ani oficiální seznam hostů. Přesto víme, že se oslav zúčastnila nizozemská královská rodina, dánský korunní pár, švédský korunní pár, norský korunní pár a princezna Martha Louise, lucemburský velkovévodský pár a princezna Stephanie, princ Edward a hraběnka Sophie, řecký korunní pár, španělský královský pár, belgický královský pár a další zástupci zejména německé šlechty.

Je pravda, že jsem doufala alespoň v nějaké fotky, ale věřím, že květen mi to vynahradí. Ve dnech 9. - 10. května totiž společně slaví své 80 narozeniny norský královský pár. První večer se bude konat velká slavnostní večeře, které se kromě dalších královských hostů zúčastni královna Margrethe II, korunní princ Frederik a korunní princezna Mary. Dá se očekávat, že kromě hromady fotografií nás čeká i televizní přenos, což není špatné. Druhý den se bude konat koncert, kterého se zúčastni i princ Joachim a princezna Marie.