Duben 2017

Mary zahájila "Týden vědy 2017"

30. dubna 2017 v 12:54 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila zahájení "Týdne vědy 2017" a zároveň předala k němu přidruženou cenu za komunikaci. Mary si vyzkoušela několik atrakcí a mj. dokázala, vlastníma rukama zvednou několikatunové auto :)

Více fotografií v článku...

Mary promluvila o European Immunization Week 2017

27. dubna 2017 v 15:17 | Martina
Korunní princezna Mary promluvila u příležitosti zahájení "European Immunization Week (EIW)" neboli evropského týdne očkování, což je kampaň, kterou každý rok spouští evropská regionální kancelář světové zdravotnické organizace. Cílem kampaně je zvýšit mezi lidmi povědomí o významu očkování pro lidské zdraví. Mary promluvila ve videu, které je dostupné na sociálních sítích. Ovšem jak to tak sleduji, tak video není příliš oblíbené. Téma očkování dělí společnosti víc, než se může zdát.

Jen pár momentů poté, co bylo zveřejněno video, se objevila zpráva, že korunní princezna Mary promluví na "Copenhagen Fashion Summit 2017" jehož je patronem. U této příležitosti byl zveřejněn její nový oficiální portrét.


Mary navštívila Svanevig hospic

25. dubna 2017 v 9:31 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila Svanevig hospic v Bandholmu. "Hospic je specializované zařízení, poskytující tzv. paliativní péči, tedy péči zaměřenou na úlevu od bolesti, kterou postupující nemoc přináší, na rozdíl od standardní lékařské (kurativní) péče zaměřené na léčbu nemoci. V principu to znamená, že před tím, než se těžce nemocný člověk dostane do hospicu, byli vyčerpány všechny ostatní možnosti léčby. Hospic je určen pro terminálně nemocné. Neslibuje uzdravení, ale také nebere naději." www.hospice.cz Já sama pracuju v sociálních službách a práci v hospicích považuji za jednu z nejtěžších oblastí péče a i proto mě potěšilo, že Mary jeden z nich navštívila. Dle reakcí na sociálních sítích nejsem sama. Jen tak dál.

Vice fotografií v článku...

Mary navštívila základnu domobrany

25. dubna 2017 v 8:58 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila základnu dánské domobrany ve Vordingborgu. Součástí prohlídky byly nové kasárny, historická výstava a radarová stanice. Mary se též setkala s vrcholnými představiteli domobrany. Jednou z povinností členů domobrany je "odsloužit" 24 dobrovolnických hodin za rok, což svědomitě plní i Mary, která je aktivním členem domobrany od roku 2008.

Více fotografií v článku...

Nové oficiální fotografie princezny Isabelly

21. dubna 2017 v 8:29 | Martina
U příležitosti 10 narozenin princezny Isabelly byly zveřejněny tři nové oficiální fotografie, jejichž autorem je dánský fotograf Steen Evald.

Více fotografií v článku...

Královský monogram princezny Isabelly

21. dubna 2017 v 8:23 | Martina
Dnes byl zveřejněn oficiální královský monogram princezny Isabelly. Jeho autorkou je grafička Charlotte Søeborg Ohlsen, které asistoval umělecký poradce Steen Ejlers.


Narozeniny královny Margrethe II: Fotogalerie

16. dubna 2017 v 17:58 | Martina
Více fotografií v článku...

Královna Margrethe II slaví 77 narozeniny

16. dubna 2017 v 15:09 | Martina
Dnes oslavila královna Margrethe II své 77 narozeniny. Při té příležitosti se královská rodina sešla v paláci Marselisborg, kde přesně ve 12 hodin vystoupili na balkon, aby zamávali místním obyvatelům. Hudba hrála, lidé zpívali a princezny tančily. Všem doporučuji pustit si záznam z celé akce na fcb královské rodiny nebo časopisu Billed Bladet, protože díky princeznám Josephine a Athéně jsem se pobavila, jako už dlouho ne :) Možná poprvé chyběli princové Nikolai a Felix, kteří jsou pravděpodobně se svou matkou. Na druhou stranu dorazil manžel královny, princ Henrik.


Více fotografií v článku...

Mary navštívila Bangladéš Den 2

13. dubna 2017 v 12:27 | Martina
Návštěva Bangladéše korunní princezny Mary proběhla za přísných bezpečnostních opatření. Delegaci doprovázela nejen dánská ochranka, ale i silně vyzbrojená místní policie. Pravděpodobně i z toho důvodu se Mary a spol. celou dobu přepravovali vojenskou helikoptérou. Na konci návštěvy požádala její posádka Mary o společnou fotografii. Během návštěvy Mary prozradila, že Frederik miluje čili, což je plodina, kterou často pěstují místní ženy. Ženy v Bangladéši se stávají stále nezávislejší, což odpovídá tomu, že stále častěji dosahují na kvalitnější vzdělání. Mary velmi potěšilo, že se v zemi snížil počet dětských nevěst resp., že ženy takové sňatky hlásí úřadům. Což je úžasné! Během návštěvy Mary také navštívila školu, kde jí děti nevěřili, že je princezna. Mary chápavě přikývla, pokud nemá korunku a plesové šaty, tak se není čemu divit. Možná příště :)

Více fotografií v článku...

Zemřela Ziggy

11. dubna 2017 v 21:24 | Martina
Ziggy - nádherná fenka a milovaný mazlíček korunní rodiny, o víkendu zemřela. Bylo jí 12 let. V prohlášení královského dvora stojí, že trpěla chronickým selháním ledvin a dalšími přidruženými nemocemi. Co dodat. Snad jen, že teď už si spokojeně a bez bolestí běhá, za duhovým mostem :(