Únor 2017

Mary dostala ocenění od světové zdravotnické organizace

24. února 2017 v 9:28 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila recepce WHO Europe v Kodani. U této příležitosti jí bylo uděleno ocenění za její práci na zlepšení globálního zdraví, mimo jiné za její podporu práce WHO s dětmi, mladými lidmi a za propagaci očkování. Recepce se zúčastnila odcházející ředitelka WHO Dr. Margaret Chan a ředitelka evropské sekce Dr. Zsuzsanna Jakab. V krátké době se tak Mary dostalo dalšího ocenění za její práci.
Více fotografií v článku...

Historie paláce Frederika VIII.

21. února 2017 v 10:00 | Martina
Palác Frederika VIII nechal s pověřením krále postavit hrabě Joachim von Brockdorff. Po jeho smrti v roce 1763 převzal palác další významný dánský šlechtic Adam Gottlob Moltke, který ho o dva roky později prodal králi Frederikovi V. Od roku 1767 v něm byla umístěna vojenská akademie a od roku 1788 v něm sídlila akademie námořní. Na žádost Frederika VI musela akademie v roce 1827 prostory opustit, aby se do paláce mohla nastěhovat dánská princezna Vilhelmine se svým manželem, pozdějším králem Frederikem VII.

Více v článku...

Mary a Frederik navštíví Švédsko

20. února 2017 v 8:33 | Martina
Včera jsem narazila na informaci, že korunní princ Frederik a korunní princezna Mary navštíví, v čele dánské obchodní delegace, na konci května Švédsko. Sice se nejedná o oficiální návštěvu, ale předpokládám, že i tak se dočkáme nějakého byť soukromého shledání se švédskou královskou rodinou. Mary, Frederik, Victoria a Daniel jsou dobří přátelé, tak by byla škoda třídenní návštěvu nevyužít :)


Amalienborg - oficiální sídlo dánské královské rodiny

19. února 2017 v 22:12 | Martina
Komplex Amalienborg se skládá ze čtyř rokokových paláců, které byly postaveny v letech 1750 - 1760. Jednotlivé paláce jsou postavené kolem osmibokého náměstí, v jehož středu stojí socha Frederika V., kterou navrhl francouzský sochař J. F. J. Saly. Předchůdcem dnešního Amalienborgu byl palác Sophie Amalienborg, který nechala v letech 1669 - 1673 postavit dánská královna Sophie Amalie, manželka Frederika III. Palác kompletně vyhořel v roce 1689.

Palác Sophie Amalienborg a královna Sophie Amalie

Více informací a fotografií v článku...

Mary a Isabella na lyžích

17. února 2017 v 23:10 | Martina
Dnes ráno nám korunní princezna Mary s princeznou Isabellou poslaly další pozdrav ze Švýcarska.
Tak tady je: královská selfie na lyžích :)


Mary, Frederik a děti jsou ve Verbier

16. února 2017 v 21:54 | Martina
Včera se na internetu objevily první fotografie korunní rodinky ve Verbier. Svou každoroční lyžařskou dovolenou tentokrát tráví ve společnosti Jane Stephens a její rodiny. Bohužel je jasné, že tradiční setkání s novináři letos nebude. Ale aby nám to nebylo líto, pořídila korunní princezna Mary několik snímku "rodiny na sněhu", které byly následně zveřejněny na sociálních sítích dánské královské rodiny. Mladík mezi Frederikem a Christianem je synovec korunní princezny Mary, Alexander Stephens.

Více fotografií v článku...

Belgická státní návštěva

14. února 2017 v 21:55 | Martina
Zatímco čekáme na zprávu, ohledně lyžařské dovolené korunní rodinky ve švýcarském středisku Verbier, objevila se jiná, neméně zajímavá zpráva. V březnu do Dánska dorazí na státní návštěvu belgický královský pár! Po nizozemcích nás tak čeká, zase jednou pořádná královská podívaná :)


Mary zahájila výstavu „Šperkovnice“

13. února 2017 v 8:01 | Martina
Korunní princezna Mary zahájila výstavu "Šperkovnice" ve staré části města Aarhus. Výstava se skládá z asi 1000 dánských šperků z 20. století, které jsou až na výjimky vyrobené ze stříbra. Díky této kolekci je možné sledovat vývoj dánského šperkařství ve 20 století. Výstava obsahuje hřebeny, brože, náramky, prsteny, náhrdelníky, manžetové knoflíčky a přezky na boty. Věřím, že tento druh práce si Mary velmi užívá :)

Více fotografií v článku...

Mary předala The Danish Cancer Society Award 2017

11. února 2017 v 12:53 | Martina
U příležitosti světového dne proti rakovině předala, již popáté, korunní princezna Mary ocenění The Danish Cancer Society Award 2017, kterou uděluje asociace The Danish Cancer Society. Cena je určena jednotlivcům nebo skupině lidí, kteří vyvíjejí zvláštní úsilí v boji proti rakovině. Letošním laureátem je profesorka, poradkyně a ředitelka imunoterapeutického centra v Herlevově nemocnici - Inge Marie Svane.

Více fotografií v článku...

Mary se setkala s ministryní pro rozvojovou spolupráci

6. února 2017 v 10:22 | Martina
Korunní princezna Mary se setkala s ministryní pro rozvojovou spolupráci Ullou Tørnæs, aby diskutovali o otázkách společného zájmu v oblasti práv žen a dívek.