Leden 2017

Mary se zúčastnila zahájení dánského týdne módy 2017

31. ledna 2017 v 21:14 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila zahájení dánského týdne módy 2017, který se koná každý rok v únoru a srpnu v Kodani. "Copenhagen Fashion Week" je největší módní událost Skandinávie. Na veletrzích se každoročně prezentuje více než 1.100 vystavovatelů a účastní se ho bohatí a mocní z celého světa. Dánský módní průmysl je prudce na vzestupu a stává se jedním z nejvýznamnějších vývozních artiklů země.

Více fotografií v článku...

Pošlete přání k narozeninám korunní princezně Mary

29. ledna 2017 v 19:38 | Martina
Pomalu ale jistě se blíží 45 narozeniny korunní princezny Mary. Pokud chcete mít ve svém vlastnictví originální královský suvenýr, můžete jí poslat blahopřání a pak si počkat na odpověď. Nemůžu slíbit, že Vám odepíše na 100%, ale na 99% snad jo :) Dánská královská rodina odepisuje "pouze" formou děkovných kartiček nebo dopisů, ale i tak to stojí za to. Adresa pro zaslání dopisu je:

HRH Crown Princess Mary
of Denmark
Postboks 2143
1015 København K
Denmark

Mary předala ocenění Women's Board Award 2017

28. ledna 2017 v 9:33 | Martina
Korunní princezna Mary opět předala cenu Women's Board Award 2017. Nadace, která uděluje toto ocenění, se snaží podporovat proces zvyšování podílu žen na nejvyšších pozicích v dánském obchodním světě. Ceny na stejném principu jsou udělovány také v Norsku a Švédsku. Přijde mi, že skandinávské země mají v tomto ohledu docela náskok :) Letošní vítězkou je Pernille Lyngvold Erenbjerg.

Více fotografií v článku...

Mary předala ceny Heart Association 2017

28. ledna 2017 v 9:24 | Martina
Korunní princezna Mary předala granty organizace Heart Association, jejíž patronem je několik let. Před předáváním grantů navštívila nemocnici, kde se setkala s dětskými pacienty a jejich rodinami resp. účastníky projektu "Copenhagen Baby Heart". Mary pronesla řeč, ve které poděkovala všem lidem, kteří se svou činností zasluhují o zlepšení životních podmínek pacientů se srdečním onemocněním.

Více fotografií v článku...

Islandská recepce 2017

27. ledna 2017 v 7:47 | Martina
Na závěr druhého dne islandské státní návštěvy v Dánsku, hostil prezidentský pár recepci v North Atlantic House v Kodani. Z královské rodiny se jí zúčastnili královna Margrethe II, princ Henrik, korunní princ Frederik, korunní princezna Mary, princ Joachim, princezna Marie a princezna Benedikte.

Více fotografií v článku...

Islandská státní návštěva: Den 2

25. ledna 2017 v 21:34 | Martina
Druhý den své návštěvy v Dánsku, strávil islandský prezidentský pár ve společnosti korunního prince Frederika a korunní princezny Mary. Během dne spolu absolvovali několik akcí vč. společného oběda. Co jsem tak pročítala dánské weby, tak Frederik prý doslova zářil a byl tak skvělým hostitelem nejen pro prezidentský pár, ale i pro svou ženu:) Mary první dámě představila práci své nadace Mary Fonden a poté společně navštívili školu, která využívá jeden z jejích projektů. Mezitím se Frederik a islandský prezident zúčastnili několika seminářů a akcí zaměřených na obnovitelné zdroje energie. Společně pak všichni čtyři navštívili univerzitu v Kodani a kulinářskou školu, kde ochutnali jídlo připravené místními studenty.

Více fotografií v článku...

Státní večeře pro islandský prezidentský pár

24. ledna 2017 v 22:02 | Martina
U příležitosti islandské státní návštěvy se dnes konala slavnostní večeře v paláci Christiana IX v Amalienborgu. Večeře se zúčastnil královský pár, korunní princ Frederik, korunní princezna Mary, princ Joachim, princezna Marie a princezna Benedikte. Za islandskou stranu pak prezident Guðni Tholacius Jóhannesson a jeho žena Eliza Jean Reid. Islandská státní návštěva je hned od začátku specifická. Neproběhlo tradiční přivítání na letišti a místo dvou dní, stráví prezidentský pár v Dánsku dny tři. Zítra bude prezidentský pár, při jejich nabitém programu, doprovázet korunní princ Frederik a korunní princezna Mary. Co se týče dnešního oblečení korunní princezny Mary, tak musím říct, že na tyto konkrétní šaty čekám už hodně dlouho. Mary je často nenosí, což je škoda, protože jsou krásné:) Diamantová tiára a nové náušnice pak dokreslily její velmi elegantní vzhled.

Více fotografií v článku...

Mary navštívila projekt "Baby Heart"

18. ledna 2017 v 19:11 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila právě probíhající výzkumný projekt "Copenhagen Baby Heart" v kodaňské nemocnici. Projekt nabízí kodaňským rodičům možnost ultrazvukového vyšetření srdce pro jejich novorozené děti. Projekt poběží ještě tento rok a očekává se, že vyšetření celkově podstoupí až 30 000 dětí.

Více fotografií v článku...

Mary na slavnostní večeři 2012

14. ledna 2017 v 20:34 | Martina
Dnes královna Margrethe II oslavila 45 výročí nástupu na trůn. Žádné oficiální oslavy se nekonaly, a proto jsem se rozhodla, že se vrátím k oslavám z roku 2012, které trvaly několik dní a byly vcelku velkolepé. Vrcholem, tedy alespoň pro mě, byla slavnostní večeře v Christiansborgu, které se zúčastnili i zahraniční královští hosté. Korunní princezna Mary tehdy dostala pokyn, aby na sebe příliš neupozorňovala a nechala vyniknout oslavenkyni. Mary se tohoto úkolu zhostila s grácií sobě vlastní. Dánská rubínová sada dlouho nevypadala tak krásně :) S večeří se ovšem pojí i jedna méně příjemná historka. Manžel finské prezidentky Pentti Arajarvi byl kamerami přistižen, jak no…raději tomu nebudu dávat nálepku :) Názor si musí udělat každý sám, každopádně pan manžel měl na delší dobu z ostudy kabát!


Více fotografií v článku...

Dar od vlády Jižní Austrálie 2005

13. ledna 2017 v 15:12 | Martina
V roce 2005 požádala vláda Jižní Austrálie australskou šperkařku Sylvii Dimasi, aby navrhla šperk pro korunní princeznu Mary, u příležitosti narození jejího prvního dítěte, prince Christiana. Sylvia Dimasi navrhla všestranný šperk, který lze nosit jako prsten, brož nebo náhrdelník. Šperk je vyroben z australského opálu a diamantů.

Více fotografií v článku...