Prosinec 2016

Vánoční přání dánského korunního páru 2016

31. prosince 2016 v 13:44 | Martina
V posledním vydání tohoto roku zveřejnil časopis Billed Bladet vánoční přání korunní rodinky. Jak bývá v posledních letech zvykem, jsou na něm Christian, Isabella, Vincent a Josephine. Letošní fotografie byla pořízena na letní dovolené v Grastenu.


Vánoční bohoslužba v Aarhusu 2016

25. prosince 2016 v 17:48 | Martina
Na štědrý večer se celá královská rodina zúčastnila vánoční bohoslužby v kostele v Aarhusu.

Více fotografií v článku...


Vánoční pozdrav z Marselisborgu 2016

24. prosince 2016 v 20:57 | Martina
Celá dánská královská rodina slaví vánoce v paláci Marselisborg, odkud nám poslala krásnou fotografii s přáním všeho nejlepšího. Na fotografii můžete vidět královský pár s jejich osmi vnoučaty. Osobně jsem doufala ve fotku celé rodiny, ale tohle taky ujde :)


Mary a Frederik navštívili restauraci pro lidi bez domova

21. prosince 2016 v 18:30 | Martina
Dnes ráno navštívil korunní pár snídaňovou restauraci "Morning Café" pro bezdomovce, která se nachází v centru Kodaně. Restaurace poskytuje jídlo, oblečení, spací pytle a další služby vč. lékařské péče všem lidem bez domova. V roce 2008 obdržela restaurace cenu korunní páru - Kronpinsparret Priser.

Více fotografií v článku...

Mary "pokřtila" novou knihu

20. prosince 2016 v 16:14 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila recepce, která se konala u příležitosti vydání knihy "Women Empower Business" Kniha sdružuje fotografie z výstavy stejného názvu, kterou Mary otevřela v rámci konference Women Deliver, která se letos konala v Kodani. Fotografie zobrazují snahu dánských společností zlepšit podmínky pro ženy a dívky ve Vietnamu, Indii, Nepálu, Burkině Faso, Ghaně a Malawi. Korunní princezna Mary je autorkou předmluvy.

Více fotografií v článku...

Korunní princezna Mary dostane cenu za svou práci

18. prosince 2016 v 16:26 | Martina
Na začátku příštího roku se korunní princezně Mary dostane velkého uznání za její práci v uplynulých dvanácti letech. The Berlingske Foundation (nadace významných dánských seriózních novin Berlingske) jí udělí cenu "Honorary Award 2017" Cena, která je udělována od roku 1975, je určena osobám, které trvale významně pracují ve prospěch dánské společnosti. Stejnou cenu dostal v roce 2012 manžel královny, princ Henrik. Kromě plakety obdrží korunní princezna Mary také 100 000 DKK tedy 300 000 Kč. Předpokládám, že peníze půjdou do nadace Mary Fonden či do nějaké organizace, jejíž patronkou je Mary.


Vánoční recepce pro zaměstnance královského domu

17. prosince 2016 v 19:18 | Martina
Před pár dny hostil dánský královský pár vánoční recepci pro zaměstnance a partnery královského domu. Recepce se zúčastnila skoro celá královská rodina tj. korunní pár s dětmi a princ Joachim s rodinou. Chyběli jen princ Nikolai a princezna Benedikte. Součástí recepce, která se konala v Christiansborgu, bylo i několik hudebních a tanečních vystoupení.


Korunní rodina se zúčastnila vánočního koncertu

14. prosince 2016 v 22:03 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila, v roli patrona, koncertu dětského sboru dánské královské akademie. Jak bývá zvykem, vzala sebou i celou rodinu. Tradičním hostem je i Caroline Heering s rodinou. Na fotografiích sedí hned za korunní rodinou. Koncert se konal v kostele "The Isaiah Church" v Kodani.

Více fotografií v článku...

Vánoční pozdrav od dětí korunního páru

11. prosince 2016 v 13:54 | Martina
Před pár dny poslala korunní rodinka, přes sociální sítě, svůj vánoční pozdrav.
Autorkou fotografií je korunní princezna Mary.

Ozdobený stromeček najdete v článku...

Mary se setkala s onkologickými pacienty

8. prosince 2016 v 20:15 | Martina
Korunní princezna Mary se v kodaňské nemocnici setkala s mladými onkologickými pacienty. Setkání proběhlo ve večerních hodinách v místním "klubu", kde se pacienti setkávají a plánují společné aktivity. Během dnešního dne se na sociálních sítích objevilo několik fotek od pacientů, kteří byli na místě. Všichni se shodli, že Mary je úžasná a že setkání s ní, v nich zanechalo hluboký dojem.