Listopad 2016

Mary v Moldavsku Den 3

27. listopadu 2016 v 13:13 | Martina
Třetí den ráno, korunní princezna Mary navštívila moldavskou polikliniku, která provádí očkování dětí. Mary se opět setkala se zaměstnanci a některými pacienty. Vzhledem ke vzdálenosti mezi Moldavskem a Dánskem byla Mary určitě na večeři doma :) Je zajímavé, jak moc důležitá je "známá tvář" pro činnost organizace jako je WHO/Europe. Kdyby do země přijela sama Zuzsanna Jakab, tak by se jí zdaleka nedostalo takové pozornosti, jako když sebou vzala Mary. U nás by to bylo úplně stejné. Akorát ta Mary ne a ne znovu přijet :) Bylo také zajímavé, že velká část moldavských novinářů neuměla anglicky, takže musel být využit překladatel, což se také často nevidí.


Mary v Moldavsku Den 2

27. listopadu 2016 v 9:42 | Martina
Druhý den navštívila korunní princezna Mary moldavský zdravotní ústav, kde se setkala s místními odborníky, kteří se zaměřují na očkování, zdravotní péči o matku a dítě a antimikrobiální rezistenci. Mary pronesla řeč. Poté si prohlédla sklad očkovacích látek a poobědvala se zástupci místní kanceláře WHO/Europe. Po obědě se Mary přesunula do institutu pro matky a děti, kde se setkala s místními zaměstnanci a také nejmenšími pacienty. Odpoledne se Mary a Zuzsanna Jakab přesunuli na univerzitu medicíny a farmacie, kde se setkali s postgraduálními studenty. Při této příležitosti obě obdržely čestný doktorát. Mary řekla, že si v hábitu připadá jako její otec, profesor matematiky. Nabitý den zakončila večeře pro zástupce WHO/Europe a moldavské strany vč. ministra zdravotnictví.

Více fotografií v článku...

Mary v Moldavsku Den 1

27. listopadu 2016 v 9:35 | Martina
Korunní princezna Mary, ve dnech 23 - 25 listopadu 2016, v roli patrona Světové zdravotnické organizace pro Evropu (WHO/Europe), navštívila Moldavsko. Mary na cestě doprovázela ředitelka organizace MUDr. Zuzsanna Jakab. Návštěva Moldavska byla zaměřena na vztah zdraví a očkování, matku a dítě a také na antimikrobiální rezistenci. Jedním z hlavních témat pak bylo přiblížit moldavské straně důležitost práce WHO/Europe a více jí zapojit do jejích činností. Mary je patronkou WHO/Europe od roku 2005.

První den se korunní princezna Mary ve večerních hodinách setkala s moldavských ministrem zdravotnictví, který poté hostil i slavnostní večeři. Obě akce proběhly pod velkým zájmem místních médií.

Více fotografií v článku...

Hon ve Fredensborgu 2016

26. listopadu 2016 v 18:37 | Martina
Korunní princezna Mary, korunní princ Frederik, princ Vincent a princezna Josephine se zúčastnili závěrečné přehlídky u příležitosti honu Gribskov, který oficiálně hostila královna Margrethe II. Zatímco muži vč. Frederika se věnovali honu, tak Margrethe II a Mary hostili kulturní odpoledne pro ženy, který byly přítomné ve Fredensborgu. Hon a kulturní program se konají každý rok.


Mary otevřela dům pro matky s dětmi

26. listopadu 2016 v 15:09 | Martina
Korunní princezna Mary otevřela nový dům pro matky s dětmi, který založila dánská organizace Mothers Help. Mary je patronkou této organizace od roku 2007. Mary nejprve pronesla krátkou řeč a poté slavnostně přestřihla pásku. Po ceremoniálu si Mary prohlédla celý dům a promluvila si s některými zaměstnanci.

Více fotografií v článku...

Mary zahájila konferenci Kærlig Talt

26. listopadu 2016 v 12:56 | Martina
Korunní princezna Mary promluvila na zahájení konference Kærlig Talt, která se konala v Kodani na události Game Copenhagen. Konference se konala z podnětu nadace Mary Fonden. Cílem konference bylo posílit vztahy a komunikaci mezi staršími žáky tak, aby se do budoucna zabránilo šikaně a následnému sociálnímu vyloučení některých žáků. Opět téma, ke kterému má Mary a Mary Fonden co říct.

Více fotografií v článku...

Mary na konferenci o vzdělávání

26. listopadu 2016 v 12:45 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila zahájení konference s názvem: Vzdělání a zranitelnost, kterou pořádalo dánské národní výzkumné centrum. Mary byla na konferenci pozvána z pozice prezidentky nadace Mary Fonden, která si v Dánsku, za léta své existence, vydobyla velmi dobré postavení. Konference byla určena pro výzkumné pracovníky a odborníky z oblasti vzdělávání a sociální výchovy. Mary ve svém projevu mluvila o sociální izolaci a osamělosti, což je jedna z hlavních oblastí, na které se Mary Fonden zaměřuje. Její řeč vzbudila velmi dobré reakce.

Více fotografií v článku...

Mary a Frederik se zúčastnili předávání cen Nordic Award 2016

26. listopadu 2016 v 12:31 | Martina
Korunní princezna Mary a korunní princ Frederik se jako čestní hosté zúčastnili předávání cen "Nordic Council Award 2016", které se konalo v koncertním sále v Kodani. Ceny byly předány u příležitosti setkání severské rady, které probíhalo 1. - 3. listopadu v Kodani.


Mary a Frederik oslavili měděnou svatbu!

15. listopadu 2016 v 22:11 | Martina
V Dánsku se při oslavách "Kobberbryllup" dodržuje několik krásných tradic, které jsou podrobně popsané na Royalforums. Jednou z nich je, že v den výročí rodina a přátelé, v brzkých ranních hodinách, překvapí zpěvem a hudbou manžele pod okny jejich ložnice. No a přesně z této chvíle (14. listopadu 2016, 06:30 hodin) je následující fotografie. Dle videa na Billed Bladet hosté přicházeli k zadnímu vchodu paláce Frederika VIII již po 6hod. Všichni přinesli, dle tradice, drobné dárky. Jedna dáma přinesla ten svůj v tašce s logem olympijských her v Sydney. Krásné gesto :)


Svatební šaty korunní princezny Mary

14. listopadu 2016 v 19:15 | Martina
Svatební šaty korunní princezny Mary navrhl dánský designér Uffe Frank. Šaty jako takové měly barvu slonovinové kosti. Na jejich výrobu bylo použito dvacet-čtyři metrů saténu, třicet-jedna metrů tylu a několik metrů hedvábné organzy. Pod saténovou sukní bylo ukryto osm metrů irské krajky. Na odnímatelnou šestimetrovou vlečku bylo použito dalších dvacet-tři metrů saténu.

Více v článku...