Srpen 2016

Zásnuby korunního prince Frederika a Mary Donaldson III.

31. srpna 2016 v 17:45 | Martina
Poslední akcí velmi náročného zásnubního dne byla večeře, kterou hostila královna Margrethe II na zámku Fredensborg. Večeře se účastnili rodiny snoubenců, zástupci parlamentu, politických stran a také zástupce Grónska a Faerských ostrovů. Šaty v antickém stylu, které Mary dodnes ráda nosí, navrhl Kenth Fredin. Perlový náhrdelník, který měla Mary na sobě, byl zásnubním darem od prince Henrika. Během večera byly pořízeny opět nové oficiální fotografie.

Více fotografií v článku...

Zásnuby korunního prince Frederika a Mary Donaldson II.

31. srpna 2016 v 11:35 | Martina
Po prvním oficiálním vystoupení Mary Donaldson na balkóně paláce Christiana IX v Amalienborgu se ona, korunní princ Frederik, královna Margrethe II a princ manžel Henrik přesunuli na zámek Fredensborg, kde na ně čekali princ Joachim, princezna Alexandra, John Donaldson a Susan Moody, se kterými poobědvali. Přesně v 15:30 se konala tisková konference v Garden Hall. Mary hned na začátku promluvila v dánštině. Řekla, že její dánština ještě není natolik plynulá, takže bude mluvit anglicky :) Po tiskové konferenci následovalo interview pro dánskou televizi, které ovšem proběhlo již bez účasti fotografů. Během dne byly pořízeny i nové oficiální fotografie. Večer se konala slavnostní večeře.

Více fotografií v článku...

Korunní princezna Mary je v Grónsku

30. srpna 2016 v 9:07 | Martina
Korunní princezna Mary je v Grónsku. Již za pár hodin se zúčastní oficiálního zahájení konference o domácím násilí "Vold i hjemmet - et fælles ansvar" "Domácí násilí - sdílená odpovědnost", která se koná v Nuuku. Cílem konference je podpořit mezioborovou spolupráci při boji s domácím násilím, které je v Grónsku, bohužel, na denním pořádku. Konference se zúčastní na 170 odborníků z celého Grónska. V roce 2014 Mary Fonden s partnery založily v Grónsku projekt "Kattunneq - Grønlands krisecentre".

Včera korunní princezna Mary navštívila školku Sikkersoq, která využívá program proti šikaně mezi dětmi "Kammagiitta - Fri for Mobberi" Poté Mary absolvovala setkání bez účasti médií na ministerstvu pro rodinu, rovnost žen a mužů, sociálních věcí a spravedlnosti. Další zastávkou byl útulek pro týrané ženy v Nuuku, kde si Mary promluvila jak s přítomnými ženami, tak se zaměstnanci útulku. Program jejího prvního dne zakončila večeře v Hans Egedes Hus.

Další fotografie v článku...

Královský šatník korunní princezny Mary I.

29. srpna 2016 v 16:00 | Martina
Šatník korunní princezny Mary I.
Kdo je Váš favorit ? :)

Dalších 36 šatů v článku...

Korunní princezna Mary na oslavách výročí města Glostrup

27. srpna 2016 v 17:47 | Martina
Dnes byla korunní princezna Mary čestným hostem na oslavách k 825 výročí založení města Glostrup. Po příjezdu Mary přivítal starosta města John Engelhardt, který jí o chvíli později předal, za mohutného potlesku místních, dárek tj. knížku o historii města. Dle reakcí na fcb a instagramu byli všichni nadšení. Mary se se všemi ochotně zdravila a fotila. Jedna paní napsala, že přítomnost korunní princezny udělala z už tak výjimečných oslav ještě výjimečnější. V Dánsku je v těchto dnech krásné počasí. Mary toho využila a vzala si krásné bílé šaty alá Victoria :)

Více fotografií v článku...

Korunní princezna Mary navštívila výstavu fotografií

26. srpna 2016 v 17:34 | Martina
Včera se korunní princezna Mary zúčastnila slavnostního zahájení výstavy "Marco Grob - Iconic Portraits" v Muzeu národní historie v paláci Frederiksborg. Součástí výstavy jsou i dvě nové fotografie dánského korunního páru, které má na svědomí právě Marco Grob. Výstava zde potrvá až do konce roku.

Více fotografií v článku...

Nové fotografie dánského korunního páru

25. srpna 2016 v 20:12 | Martina
Dnes byly na výstavě "Marco Grob - Iconic Portraits" zveřejněny dva nové portréty korunního prince Frederika a korunní princezny Mary. Jejich autorem je švýcarský fotograf Marco Grob.

Další fotografie v článku...

Korunní princezna Mary se setkala se Stephenem Hawkingem

25. srpna 2016 v 19:11 | Martina
Korunní princezna Mary se včera zúčastnila přednášky "Quantum Black Holes" od slavného fyzika Stephena Hawkinga. Přednáška se konala v koncertním sále kodaňské opery a dle zpráv byly vstupenky rozprodány během několika minut. Účast člena královské rodiny tak byla skoro povinností. Samozřejmostí pak bylo i osobní setkání Mary a Stephena Hawkinga. Přivdat se do královské rodiny má nespornou řadu výhod :)


Korunní princezna Mary otevřela výstavu

24. srpna 2016 v 19:19 | Martina
Korunní princezna Mary otevřela výstavu "Monet. Ud af impressionismen" v muzeu Ordrupgaard. Zahájení výstavy se účastnil i francouzský velvyslanec v Dánsku, který přednesl projev. Výstava, která je zaměřená na francouzského malíře a grafika Clauda Oscara Moneta, bude v muzeu k vidění až do prosince.

Další fotografie v článku...

Mary se zúčastnila závodu plachetnic

23. srpna 2016 v 18:31 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila části závodu plachetnic "Baltic Sea Challenge" Závod proběhl 18 srpna. Víc informací není k dispozici, každopádně se jedná o zajímavou událost. Říkám si, zda Mary nezaskakovala za Frederika, který byl tou dobou stále v Riu.