Červenec 2016

Mary a Frederik na Olympijských hrách

27. července 2016 v 20:11 | Martina
Před pár dny poskytl korunní princ Frederik exklusivní rozhovor pro dánské noviny Berlingske, kde se rozpovídal o Olympijských hrách a své práci v rámci mezinárodního olympijského výboru. Samozřejmě nemohla chybět otázka na OH v Sydney 2000, kde poznal Mary. Frederik reagoval přesně tak, jak se všeobecně očekává. Nejenom, že se jednalo o jeho první návštěvu Austrálie, která je jakožto země nádherná, ale ještě k tomu tam poznal svou budoucí ženu. Vše bylo jednoduše perfektní. Od té doby mají pro něj i Mary Olympijské hry zvláštní význam. Mary a Frederik navštívili většinu olympijských her, které se od jejich svatby konaly. Jejich první zastávkou byly hry v Aténách 2004. Jak jsem tak procházela fotky, tak Mary chyběla pouze v Turíně 2006 a Soči 2014. Frederik nevynechal žádné :)

více fotografií v článku...

Dánská korunní rodinka v Legolandu 2016

23. července 2016 v 21:10 | Martina
Během pobytu v Grastenu korunní rodinka navštívila zábavní park Legoland. Jedná se o jejich každoroční zastávku, při které je pravidelně doprovází rodina princezny Alexandry. Korunní rodinka opustila Grasten krátce po focení pro média, které proběhlo 15 července. Kde se nachází nyní, se oficiálně neví, ale dá se předpokládat, že jsou na svém nejoblíbenějším místě - lovecké chatě v Trendu. Již za pár dní odletí korunní princezna Mary a korunní princ Frederik do Ria na olympijské hry, což je neklamná známka toho, že prázdniny jsou u konce. A zatímco rodiče si budou "užívat" ve slunné Brazílii, děti se pomalu začnou chystat do školy. V Dánsku začíná školní rok v první polovině srpna. A to se vyplatí :)

více fotografií v článku...

Tradiční fotografování dánské královské rodiny 2016

15. července 2016 v 19:02 | Martina
Dnes se dánská královská rodina zúčastnila tradičního fotografování na zámku Grasten. Přesně v 11 hodin se před mohutný dav fotografů postavil královský pár, korunní princezna Mary, korunní princ Frederik a jejich děti, princ Gustav a jeho přítelkyně Carina Axelsson, a princezna Alexandra s manželem a dcerou - hraběnkou Ingrid. Focení se tak podruhé za sebou nezúčastnila rodina prince Joachima. Dle časopisu Billed Bladet jsou na dovolené v zahraničí. Ovšem i kdyby na dovolené nebyly, pochybuji, že by Marie měla chuť usmívat se do objektivu. Celé focení proběhlo ve velmi uvolněné atmosféře a to i přes nepřízeň počasí.


více fotografií v článku...

Dánská korunní rodinka pro Vogue Australia 2016

11. července 2016 v 10:16 | Martina
Srpnové číslo Vogue Australia 2016 je tu! Neodolala jsem a přes svůj chytrý telefon jsem si koupila jeho elektronickou verzi. V časopise je celkem devět "nových" fotografií korunní princezny Mary a její rodiny. Jejich autorem je již avizovaný Mario Testino.

Článek samotný je o práci korunní princezny se zaměřením na dvě velké události, kterých se Mary v nedávné době zúčastnila tj. Copenhagen Fashion Summit 2016 a konference Women Deliver 2016. Celé číslo je věnované tématu životního prostředí resp. možnostem obnovitelných zdrojů používaných v módním průmyslu, což je téma, ke kterému má Dánsko tedy Mary hodně co říct. Článek není koncipován jako klasické interview, ale jako příběh, v němž autor rekapituluje život korunní princezny a do kterého jsou vloženy její jednotlivé poznámky. V článku se rovněž vyjadřují lidé z okolí Maria Testina a časopisu Vogue. Všichni mají pro Mary jen slova chvály a uznání, což je stěží překvapivé. Část článku je věnována i nadaci Mary Fonden, která bude příští rok slavit desáté narozeniny. Mary vysvětluje, že zaměření nadace tedy osamělosti lidí je pro ni možná největším tématem vůbec. Sama nedokáže vysvětlit proč, ale hluboce se jí dotýká. Vzpomíná na své rodiče a prarodiče, kteří jí vštípili hodnoty, které se nyní s Frederikem snaží přenést na své vlastní děti. V celém článku na mě Mary dělá dojem osoby, která ví, co chce a která především rozumí tomu, co dělá. A to, co dělá, jí neskutečně baví! A na to se hezky kouká :) Šéfredaktorka časopisu Edwina McCann je přesvědčená, že tohle je jen začátek a že, korunní princezna Mary dokáže skutečně velké věci!

více fotografií v článku...

Program OH v Riu 2016

6. července 2016 v 19:08 | Martina
Dnes byly zveřejněny podrobnosti dánské královské účasti na olympijských hrách v Riu, které proběhnou ve dnech 5 - 21 srpna 2016. Královskou rodinu budou reprezentovat korunní princ Frederik, korunní princezna Mary, princ Joachim a princezna Marie. Všichni čtyři se zúčastní několika akcí před zahájením her a poté samozřejmě i samotného oficiálního zahájení.

Korunní princ Frederik zůstane v Riu tři týdny tj. ve dnech 31. července - 21. srpna. Kromě podpory dánských sportovců se zúčastní akcí, které vyplývají z jeho role člena MOV. Korunní princezna Mary bude v Riu ve dnech 31. července - 6. srpna s tím, že 3. srpna navštíví dětský institut. O den později se společně zúčastní večeře, kterou pořádá prezident MOV. Dá se očekávat, že Mary navštíví i australské sportovce. Princ Joachim a princezna Marie budou v Riu ve dnech 29. července - 8. srpna.


Oficiální fotografie k 5 výročí svatby korunního páru

6. července 2016 v 18:26 | Martina
V roce 2009, u příležitosti 5 výročí svatby korunní princezny Mary a korunního prince Frederika zveřejnil královský dvůr několik nových oficiálních fotografií korunní rodiny. Jejich autorem je dánský fotograf Steen Evald. Fotografie byly pořízeny na konci roku 2008 a v březnu 2009.

více fotografií v článku...

Léto v Grastenu

5. července 2016 v 21:38 | Martina
Korunní rodinka si užívá svou dovolenou na zámku Grasten a první fotografie na sebe nenechaly dlouho čekat. Rodina byla zvěčněná, stejně jako loni, na cestě do jezdeckého klubu. Na stránkách klubu se pak objevila fotka Mary přímo v akci :)

více fotografií v článku...

Mary a Frederik na obálce Vogue Australia 2016

2. července 2016 v 19:31 | Martina
Korunní princezna Mary a korunní princ Frederik se v srpnu objeví na obálce časopisu Vogue Australia. Autorem titulní fotografie je slavný fotograf Mario Testino. Srpnové číslo časopisu obsahuje sérii fotografií celé rodiny a exklusivní rozhovor s Frederikem a především s Mary. Kromě titulní fotografie máme k dispozici nádhernou fotku celé rodiny, kterou najdete v článku :) Jsem zvědavá na ty ostatní!

boží fotografie v článku...