Červen 2016

Prázdniny v Grastenu

30. června 2016 v 21:17 | Martina
Korunní princezna Mary, korunní princ Frederik a děti jsou již na zámku Grasten, kde stráví tři týdny ze své letní dovolené. Dnes, prostřednictvím facebookových stránek, poslali pozdrav a fotografie z okolí zámku, které fotila Mary.


Mary a Frederik pojedou fandit do Ria

22. června 2016 v 21:58 | Martina
Korunní princ Frederik pro jeden dánský časopis potvrdil, že on a korunní princezna Mary se zúčastní Olympijských her v Riu, které proběhnou v srpnu. Zároveň řekl, že děti s nimi tentokrát nepojedou. OH se kříží se začátkem dánského školního roku. Frederik poznamenal, že děti by sice první týden školy bez mrknutí oka obětovaly, ale bohužel to nelze:)


Mary a Frederik navštívili Royal Ascot 2016

15. června 2016 v 19:31 | Martina
Dnes nám dánský korunní pár připravil jedno super veliké překvapení, což si já osobně rozhodně nechám líbit :) Bez jakéhokoliv varování v oficiálním kalendáři se zjevili po boku členů britské královské rodiny na Royal Ascot 2016. Na začátku každého závodního dne přijíždějí kočáry se členy královské rodiny. Mary a Frederik dorazili v jednom z nich ve společnosti prince Edwarda a hraběnky Sophie, se kterými dle fotografií strávili nejvíc času. Setkali se i s ostatními členy rodiny vč. královny, prince Philipa a pochopitelně vévody a vévodkyně z Cambridge. Dnes tak mají šťastný den ti, kteří se vyžívají ve srovnávání Mary a Kate… Mary oprášila šaty od Marca Jacobse a klobouk z monacké svatby resp., z křtin princezny Estelle.

Ačkoliv jsem ráda, že se Mary s Frederikem v Ascotu ukázali, tak mi není jasné, jak se tam vůbec dostali. Což o to, na závody jako takové prosím, ale jak se dostali do kočáru? Na royalforum píšou, že na pozvání královny. Oukej, to by od ní bylo sice velmi milé, ale proč to tedy není v kalendáři? Nechápu! Štve mě, že oficiální stránky, fcb i instagramu mlčí a jsou tedy k ničemu…Doufám, že se brzy objeví doplňující informace.

více fotografií v článku...

Letní dovolená na zámku Grasten

14. června 2016 v 20:58 | Martina
Vypadá to vypadá, že nás čeká krásné léto! Stejně jako v loňském roce stráví korunní rodinka svou letní dovolenou na zámku Grasten. Což znamená, že můžeme očekávat spoustu nových rodinných fotografií, nejen z tradičního focení celé královské rodiny :)


Korunní princezna Mary pokřtila loď

14. června 2016 v 19:07 | Martina
Korunní princezna Mary měla tu čest pokřtít loď "Stenaweco Impulse" V přístavu Mary přivítal předseda námořní společnosti Weco, Johan Wedell-Wedellsborg, který je shodou okolností blízký přítel korunního páru. I proto si mohl dovolit položit na Mary ruku, což je za normálních okolností naprosto nepřípustné. Během křtu pronesla Mary krátkou řeč.

více fotografií v článku...

Mary se zúčastnila předávání cen Reumert Award 2016

13. června 2016 v 18:19 | Martina
Včera se korunní princezna Mary zúčastnila předávání cen v oblasti hereckého umění "Reumert Awards 2016", které proběhlo v budově kodaňské opery. Ceremoniál vysílala živě televize DR. Ceny Reumert Awards uděluje nezisková organizace Bikubenfonden již od roku 1998.

více fotografií v článku...

Mary a Frederik hostili večeři pro Global Green Growth Forum

12. června 2016 v 18:52 | Martina
Korunní princezna Mary a korunní princ Frederik uspořádali večeři pro radu organizace Global Green Growth Forum (3GF), kterou založilo Dánsko ve spolupráci s Jižní Korejí a Mexikem v roce 2011. Letošní fórum se konalo v Kodani ve dnech 6 a 7 června. Večeře se konala v paláci Frederika VIII. Náhrdelník, který si Mary pro tuto příležitost vybrala, dostala od Frederika jako dárek k 40 narozeninám v roce 2012.

více fotografií v článku...

Nová oficiální fotografie Dánské královské rodiny

9. června 2016 v 19:26 | Martina
Před pár dny královský dvůr zveřejnil novou oficiální fotografii královské rodiny, která byla pořízena na královniny narozeniny tj. 16 dubna 2016.


Korunní princezna Mary se zúčastnila cvičení domobrany

5. června 2016 v 19:38 | Martina
O víkendu se korunní princezna Mary zúčastnila dvoudenního cvičení Domobrany, které proběhlo ve městě Frederica a jeho okolí. Během let se Mary zúčastnila již několika cvičení a v současné době disponuje hodností poručíka. Na závěr cvičení se konala slavnostní přehlídka, kterou shlédla královna Margrethe II. Královna přijela v rámci své každoroční letní cestě kolem Dánska. Ze všech fotografií je zřejmé, že Mary se velmi dobře bavila. Možná se to nehodí, ale je to tak :) Během přehlídky pozdravila mnoho lidí, kteří se na ní přišli podívat. Od jedné dívenky dostala malý dárek. Nejvíc se mi ovšem líbila nálada důstojníků, kteří se pohybovali kolem Mary - jedním slovem pohoda :) Z dánských novin resp. komentářů z jejich facebookových stránek je zřejmé, že Dánové jsou na svou korunní princeznu nesmírně hrdí! Mary je členkou domobrany od roku 2008.

více fotografií v článku...

Kronprinsesse Mary od Anne Wolden-Ræthinge

5. června 2016 v 14:00 | Martina
První knížka o korunní princezně Mary vyšla prakticky ihned po její svatbě v roce 2004. Napsala jí dánská novinářka Anne Wolden-Ræthinge. Kniha obsahuje shrnutí rozhovorů s Mary Donaldson, které proběhly od prosince 2003 do dubna 2004. Kniha vznikala pod pečlivým dohledem královského dvora, tudíž neobsahuje žádnou kritiku. Z toho důvodu není zcela relevantní. Autorka v ní Mary označila za "novou královnu Ingrid" Na druhou stranu se jedná o knihu, která nemá konkurenci - nevím o žádné, která by byla autorizovaná tak, jako tahle. Bohužel jsem jí nenašla v angličtině, což je velká škoda, protože informace z ní mají cenu zlata. Díky ní poprvé slyším informaci, že Mary a Frederik se setkali 16 září 2000 :)

Originální název: Kronprinsesse Mary
Autor: Anne Wolden-Ræthinge
Vydání: 2004
Jazyk: dánština