Prosinec 2015

Princ Christian se málem utopil. Nebo ne ?

26. prosince 2015 v 9:51 | Martina
Minulý týden došlo k incidentu, který byl označen jako "dánský dědic trůnu ve smrtelném nebezpečí"! Co se ale stalo doopravdy? Christian měl malé problémy při svých pokusech o surfování. Spolu s ním byl ve vodě Frederik. V jednu chvíli oceán Christiana vzdálil od pobřeží tak, že přítomný záchranář vyhodnotil riziko a rozhodl, že desetiletý chlapec se nemůže sám dostat zpátky a zakročil. Dle, jeho slov je Christian velmi dobrý plavec a v té chvíli byl velmi klidný a vyrovnaný. Nic víc, nic míň. Bohužel, média z toho udělala kovbojku. Jak jsem to pochopila já, tak záchranář zakročil ještě před tím, než se vůbec něco stalo. Díky mu za to. Nicméně u toho by to mohlo skončit. Desítky článků na toto téma jsou zbytečností. Stále slyšíme, že členové královské rodiny jsou lidé jako my. Tak tady to máme i s úroky, protože tohle se opravdu může stát každému.

Nicméně australská dovolená se chýlí ke konci a my tak dostáváme posledních pár informací. Celá rodina se stále pohybuje po Austrálii a vypadá to, že do Tasmánie se možná ani nedostane. Nyní je v doprovodu Jane, Patricie a jejich rodin. Dle několika informací do Austrálie dorazilo i několik dánských přátel MaF.


Dovolená v Austrálii pro KR

16. prosince 2015 v 22:43 | Martina
Číst o tom, kde se aktuálně nachází korunní princezna Mary s rodinou, je jako číst román na pokračování. Byli viděni tam a tam, dělali to a to a s tím a tím :) Naštěstí všichni respektují to, že se jedná o soukromou dovolenou, takže vyjma jedné selfie fotky s Frederikem nemáme nic. No a kde že jsou ? Podle australských detektivů se pohybují v autě po západní Austrálii přičemž cestou navštěvují různé atrakce, zejména ty, které jsou vhodné pro děti. Doprovází je Maryin bratr John s rodinou a dva osobní strážci. Očekává se, že v příštích dnech se konečně přesunou do Tasmánie. Mary mě trochu zklamala, protože se nezúčastnila slavnostní večeře na Hobartské univerzitě. Poslala pouze videonahrávku. Škoda, ale asi pochopitelně dala přednost vysněné dovolené s rodinou :)


Korunní rodina je v Austrálii!

6. prosince 2015 v 19:09 | Martina
Po mnoha spekulacích královský dvůr, před pár dny potvrdil, že Mary, Frederik a děti stráví vánoce v Austrálii. Nic víc, nic míň. Žádné datum odletu, návratu nebo něco o účasti korunního páru na slavnostní večeři u příležitosti oslav 125 let Tasmánské univerzity. Jedno je jisté vrátí se na novoroční banket, který bude 1 ledna 2016. Od té doby mnoho lidí čeká, kde se rodina objeví. Dnes nebo dle časových posunů včera byla Mary vyfocena v Perthu, kde v doprovodu přátel nakupovala v místní čokoládovně. Frederik a děti byli poblíž, takže žádné dělení - všichni přiletěli společně. Osobně jsem zvědavá, jestli proběhne nějaké "veřejné" vystoupení. Možná návštěva zoo? Uvidíme, každopádně se dá očekávat, že mnoho informací a fotek nedostaneme. Což je jen dobře.

2011

Mary navštívila děti ve vánočním domě

5. prosince 2015 v 11:12 | Martina
Před pár týdny korunní princezna Mary a královna Margrethe slavnostně odhalily tradiční vánoční známky. Na stránkách královské rodiny se objevila zmínka, že ještě před tím Mary navštívila "vánoční dům" nevím, jak jinak to přeložit, kde si popovídala s několika dětmi, které tam žijí. Jednalo se o soukromou návštěvu, takže až do dneška jsme neměli víc informací. Návštěva se uskutečnila pod záštitou televize TV2, která si o domě připravila program nebo spíš dokument, který bude vysílat příští týden.

Zaměření "vánoční domu" je poměrně zvláštní a možná proto tak zajímavé. Dům je určen převážně pro děti trpící obezitou z důvodu negativně působících sociálních vlivů. Primárním cílem je hubnutí. Sekundárním pak podporovat děti ve zdravých sociálních kontaktech - získat přátele, posilovat jejich sebevědomí a vzájemnou sounáležitost. V domě žije až 24 dětí ve věku 7 - 14 let. Mary se setkala s Lucasem (12 let) a Emmou-Sophií (10 let), kteří jí vysvětlovali, jakým způsobem probíhá léčba, která je velmi silně zaměřena na zdravý životní styl a pozitivní myšlení. Vypadá to, že na všechny zúčastněné udělalo setkání velký dojem :)

Korunní princezna Mary se setkala s Caroline Wozniacki

4. prosince 2015 v 12:46 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila tenisové akce pro děti, které žijí v náhradní rodinné péči Childrens Aid Day and eBoks 2015. Hlavní tváří akce byla dánská tenistka číslo 1 a bývalá světová jednička Caroline Wozniacki. Do akce bylo zapojeno 22 dětí ve věku 8 - 16 let, které jsou buď v pěstounské péči, nebo žijí v dětském domově či ústavu. Smyslem akce je probudit v dětech zájem o tenis resp. sport a fyzickou aktivitu jako takovou. Mary a Caroline se dobře znají a i díky tomu celé setkání proběhlo ve velmi přátelské atmosféře. Jeden chlapec řekl, že potkat Caroline bylo úžasné a pak ještě přišla korunní princezna. Dnešní den je prostě wow! Nakonec Mary neodolala a sama sáhla po raketě a zahrála si malý exhibiční zápas :) Celá akce proběhla pod záštitou organizace Børnehjælpsdagen, jejíž patronkou je právě Mary.Mary navštívila školku pro nemocné děti

3. prosince 2015 v 21:38 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila školku SIV, která je určena pro těžce nemocné děti a jejich rodiny. Děti mají řadu nemocí vč. závažných onemocnění srdce, leukémie a těžkých imunitních poruch. Mary se setkala jak s dětmi a rodiči, tak s personálem školky. V roce 2014 Mary předala školce Danish Cancer Society Award a od té doby si prý přála školku navštívit. Návštěva byla spíš soukromou záležitostí. Mary doprovázel pouze jeden fotograf proto, aby se děti cítily dobře.Mary rozsvítila vánoční strom před kodaňskou radnicí

3. prosince 2015 v 21:09 | Martina
Vánoční čas se blíží a tak i korunní princezna Mary nesmí zůstat pozadu :) Přijala pozvání, aby slavnostně rozsvítila vánoční strom před kodaňskou radnicí. Jednalo se již o sté výročí této velmi tradiční akce. Vtipné bylo, že noc po rozsvícení stromu měli všichni velký strach, jestli tam ráno ještě bude. V tu noc se Kodaní a Skandinávií vůbec přehnala obří vichřice. Jak však hlásili Dánové na royalforum.com, tak strom vesele svítí dál :)


Mary na předávání cen pro Maternity Foundation

3. prosince 2015 v 20:59 | Martina
Korunní princezna Mary se v roli patrona dánské charitativní organizace Maternity Foundation zúčastnila předávání ceny "French Embassy Human Rights Prize 2015". Maternity Foundation cenu obdrželo za svou mimořádnou práci v oblasti záchrany žen a jejich dětí v době těhotenství a porodu. Mary je patronkou nadace od roku 2010. Ještě před tím Mary položila květiny před budovou velvyslanectví, aby uctila památku lidí, kteří zahynuli při teroristickém útoku v Paříži jen pár dní před tím.


Vánoční recepce pro partnery nadace Mary Fonden

1. prosince 2015 v 12:41 | Martina
Korunní princezna Mary hostila v paláci Frederika VIII vánoční recepci pro vedení a partnery nadace Mary Fonden jako poděkování za jejich práci a podporu po celý rok.