Září 2015

Klobouky a vlasové aplikace korunní princezny Mary III.

28. září 2015 v 16:00 | Martina
Co se týče módy, tak korunní princezna Mary má velké sbírky všeho. Co všechno se skrývá v jejím šatníku, ví jen ona sama a její stylistka. Podívejte se na její úctyhodnou sbírku klobouků, čepic a různých vlasových aplikací.Nové oficiální fotografie dánského korunního páru

25. září 2015 v 18:39 | Martina
Po relativně krátké době tu máme nové oficiální fotografie korunního prince Frederika a korunní princezny Mary. Fotografie byly pořízeny u příležitosti 75 narozenin královny Margrethe II. Frederik vypadá skvěle! Mary to sluší, ale trošku mi vadí její vlasy. Nicméně šaty a šperky jsou překrásné :)
Klobouky a vlasové aplikace korunní princezny Mary II.

21. září 2015 v 20:44 | Martina
Co se týče módy, tak korunní princezna Mary má velké sbírky všeho. Co všechno se skrývá v jejím šatníku, ví jen ona sama a její stylistka. Podívejte se na její úctyhodnou sbírku klobouků, čepic a různých vlasových aplikací.Setkání dědiců evropských trůnu a jejich rodin

21. září 2015 v 18:09 | Martina
Opět jsme se dočkali velkého setkání "čekatelů" na trůn. Poslední takové hostili král Willem Alexander a královna Máxima v Nizozemsku jen pár dnů před tím, než společně usedli na trůn. Od té doby se mnohé změnilo, resp. nám řady tehdejších dědiců trůnu značně prořídly. Již nemůžeme očekávat Španělsko a Belgii. S Británií se počítat nikdy nedalo, Lichtenštejnsko je někde jinde a monacký Jacques je, jako jediný, omluven z vážných důvodu :) Každopádně i na tuhle skupinku je zajímavý pohled.

Na posledním setkání, které hostil norský korunní pár, jsme tedy mohli vidět:
Zleva: lucemburský korunní pár, švédskou korunní princeznu Victorii a její dceru princeznu Estelle, norský korunní pár s dětmi a samozřejmě Mary, Frederika a jejich děti.


Korunní princezna Mary byla povýšena do hodnosti nadporučíka

20. září 2015 v 11:49 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila cvičení "Home Guard" neboli domobrany což je dánská dobrovolnická organizace, která v záloze podporuje dánskou armádu. Cvičení, kterého se účastnilo více než 500 dobrovolníků, se konalo v kasárnách ve Vordingborgu a v lese na ostrově Falster. Mary je členkou domobrany od roku 2008. Od té doby se zúčastnila mnoha cvičení, což ocenil velitel domobrany generál Finn Winkler, když řekl "Domobrana je pyšná, že se korunní princezna zúčastnila našeho cvičení. Velice si vážíme toho, že korunní princezna dává znovu a znovu najevo své uznání, pro nás, naše dobrovolníky a výsledky naší práce."

V závěru cvičení byla korunní princezna Mary povýšena do hodnosti nadporučíka.

Korunní princezna Mary navštívila Aarhus

19. září 2015 v 16:31 | Martina
Korunní princezna Mary strávila den v dánském městě Aarhus, kde jsou ona a Frederik velmi populární. Nebylo proto překvapením, že na ni čekali stovky lidí. Nejprve navštívila, v roli patrona dánské "Heart Association" místní fakultní nemocnici, kde se setkala s různými odborníky na onemocnění srdce a pracovníky a především pacienty dětské kliniky. Největší zážitek ze setkání s Mary má určitě sedmiletá Maya, která Mary označila, za opravdu sladkou:) Z nemocnice Mary odjela do nové Mezinárodní akademie globálního vzdělávání, kterou slavnostně otevřela.

Návštěva nemocnice

Otevření školyKorunní princezna Mary se setkala s odborníky projektu Advice for life

19. září 2015 v 16:22 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila supervizního setkání pracovníků projektu "Advice for life" v rámci nadace Mary Fonden. Projekt Advice for life pomáhá ženám, které byly vystaveny nějaké formě domácího násilí. Zdarma jim poskytuje nestranné finanční, sociální a právní poradenství od profesionálních pracovníků. Obzvlášť důležité je poradenství od finančních a právních odborníků, kteří pomáhají ženám získat přehled o svých financích a jejich dalších možnostech, které jim umožní stát na vlastních nohou.

Projekt Advice for life byl zahájen v roce 2009 ve spolupráci Mary Fonden, Mødrehjælpen a dalších dánských organizací a advokátních kanceláří. K dnešnímu dni projekt pomohl více než 2 700 ženám a také několika mužům.
Korunní princezna Mary předala ceny sociální odpovědnosti

16. září 2015 v 18:06 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila předávání cen "The Best Danish CSR Reporting 2015" Jedná se o ceny, které jsou udělovány dánským společnostem a podnikům v oblasti tzv. sociální odpovědnosti. Projekt sociální odpovědnosti vznikl z iniciativy dánské vlády v roce 2008. V podstatě vede společnosti a podniky k tomu, aby byly odpovědní v celosvětovém měřítku v oblastech lidských práv, sociálních a pracovních podmínek, životního prostředí a klimatu atd. A ceny dostanou jen ti nejlepší :)


Klobouky a vlasové aplikace korunní princezny Mary I.

14. září 2015 v 16:00 | Martina
Co se týče módy, tak korunní princezna Mary má velké sbírky všeho. Co všechno se skrývá v jejím šatníku, ví jen ona sama a její stylistka. Podívejte se na její úctyhodnou sbírku klobouků, čepic a různých vlasových aplikací.Korunní princezna Mary předala ceny nadace Carlsberg

11. září 2015 v 15:28 | Martina
Korunní princezna Mary se zúčastnila předávání cen "Carlsbergs Research Awards 2015", kterou uděluje nadace pivovaru Carlsberg, která byla založena již v roce 1876. Nadace každý rok uděluje mezinárodní ceny resp. granty v oblastech humanitních a sociálních věd. Při příchodu na jeviště sklidila Mary obrovský aplaus. Na to pouze s úsměvem pronesla "ještě jsem nic neřekla." I to svědčí o popularitě korunní princezny v Dánsku. Tentokrát Mary zvolila jedny z mých nejoblíbenějších šatů poslední doby a to ty růžové od Valentina. Naprosto boží stříbrné boty jsou pak třešničkou na dortu:)