Srpen 2015

Korunní princezna Mary se zúčastnila INDEX Award 2015 - 27.8.2015

28. srpna 2015 v 22:04 | Martina
Včera se korunní princezna Mary zúčastnila tradičního předávání INDEX Award 2015. Dle webových stránek je INDEX Award největší a pravděpodobně nejdůležitější designová/projektová cena na světě. Výherci si mezi sebe rozdělí rovných 500 000 dolarů. Její význam spočívá v efektivním využití designu při řešení největších světových problémů. Cena je udělována jednou za dva roky v Kodani. Do dnešního dne pořadatelé obdrželi 4500 nominací z více než 80 zemí světa. Pro lepší představu: Jedním z posledních vítězů je scan na mobilní telefon a k tomu příslušná mobilní aplikace Peek Retina, které jsou součástí přenosného očního vyšetření, která pomáhá při péči o oči v odlehlých oblastech světa. Vyfotíte oko, ve kterém díky příslušnému zařízení můžete identifikovat případné problémy a tím je včas začít léčit. Mary je pravidelným účastníkem předávání cen a to i přes to, že oficiálním patronem je Frederik.


Korunní princezna Mary se setkala s výkonným ředitelem UNFPA - 26.8.2015

28. srpna 2015 v 20:27 | Martina
Ve středu se korunní princezna Mary setkala s výkonným ředitelem UNFPA, Doktorem Babatunde Osotimehinem a dánským ministrem zahraničí na ministerstvu zahraničních věcí v Kodani. UNFPA je organizace v rámci OSN, která se zaměřuje na boj za práva žen v oblasti reprodukčního zdraví tj. bezpečného těhotenství, porodu a mateřství všeobecně. Mary je patronkou UNFPA již několik let. Během nich se účastnila mnoha jejích projektů a jejím jménem podnikla i několik zahraničních cest.Korunní princezna zahájila nový projekt nadace Mary Fonden - 25.8.2015

27. srpna 2015 v 17:51 | Martina
Korunní princezna Mary zahájila novou kampaň nadace Mary Fonden, Kærligt Talt. Název kampaně se dá volně přeložit jako: mluv láskyplně. Nadace Mary Fonden vyvinula vzdělávací materiály pro žáky druhého stupně s tím, že jim mají pomoci předcházet násilnickým vztahům. Podle statistik v každé třídě ve škole jsou dva studenti, kteří do svých 24 let prožijí vztah, ve kterém bude dominovat násilí. Vzdělávací materiály mají žákům pomoci rozpoznávat jednotlivé typy násilí a naučit je jak se jim bránit. Učí je zvládat složité emoce a umění o nich mluvit - říci si o pomoc. Poskytuje jim specifické komunikační nástroje, které jim mají pomoci vytvářet bezpečné vztahy s ostatními lidmi. Spolu s Mary se zahájení projektu na místní škole účastnil i televizní moderátor Mikkel Kryger jehož úkolem bylo vést diskuzi na dané téma.Korunní princezna Mary otevřela novou psychiatrickou léčebnu - 24. 8. 2015

26. srpna 2015 v 20:04 | Martina
Korunní princezna Mary otevřela, v roli patrona dánského psychiatrického fondu, novou moderní psychiatrickou léčebnu v městě Slagelse, které se nachází v regionu Zealand. Během své návštěvy Mary léčebnu oficiálně otevřela a zároveň si ji důkladně prohlédla tj., byla se podívat v pokojích, v kuchyni, u bazénu i v terapeutických místnostech. Celá léčebna vypadá spíš jako hotel, ve kterém je vše koncipováno tak, aby to mělo co největší uklidňující a blahodárný účinek pro pacienty. Léčebna hodlá používat ty nejmodernější prostředky v léčení pacientů, což z ní dělá jednu z nejmodernějších v Dánsku. Na této akci jsme si konečně mohli lépe prohlédnout novou dvorní dámu korunní princezny. A dle mého názoru vypadá dobře:)


Korunní princezna Mary a její dvorní dáma Christine


Mary a Frederik na křtinách hraběnky Ingeborg - 15. 8. 2015

20. srpna 2015 v 22:13 | Martina
Minulou sobotu se korunní princezna Mary a korunní princ Frederik zúčastnili křtin dcery svých blízkých přátel hraběte Bendta Wedella a jeho ženy Pernille. Křest malé hraběnky Ingeborg Wilhelmine Alexandrine Korsbek Wedell-Wedellsborg se konal v Holmenském kostele v Kodani. Frederik byl jedním z jejích šesti kmotrů. Právě proto přišli Mary a Frederik zvlášť. Během obřadu seděl Frederik mezi kmotry a Mary, jako host s nejvyšším postavením, sama v první lavici. Odcházeli ovšem spolu a proto máme jednu společnou fotografii :) Po křtu následovala soukromá oslava. Hrabě Wedell je kmotr princezny Josephine.Korunní princezna Mary navštívila organizaci TUBA - 18. 08. 2015

18. srpna 2015 v 20:57 | Martina
Dnes korunní princezna Mary navštívila organizaci TUBA, která v roce 2014 získala jednu z cen korunního páru "Kronprinsparret Priser". TUBA byla založena v roce 1997 a v současné době poskytuje zdarma poradenství a terapie pro děti, mládež a dospělé z alkoholických rodin. Mary se zúčastnila jednoho terapeutického sezení. Dle reakcí zúčastněných se aktivně zapojovala zvídavými dotazy z čehož měli velkou radost. Jedna dívka, která vyrůstala s matkou závislou na alkoholu, řekla, že je ohromné, že jejich problémy korunní princeznu opravdu zajímají.

Korunní princezna Mary: nejlépe oblékaná královská dáma

17. srpna 2015 v 18:11 | Martina
Před několika dny korunní princezně Mary uteklo místo v seznamu nejlépe oblékaných lidí dle časopisu Vanity Fair, nicméně koho zajímá Vanity Fair, že? :) Dnes byla Mary jmenována čtenáři časopis Hello! Online nejstylovější mladou královskou ženou a obhájila tak loňský titul. Hned za ní se umístila vévodkyně z Cambridge a nizozemská královna Máxima. Já osobně mám její styl opravdu ráda. Občas sice zaskřípu zuby, ale většinou spíš žasnu :) Někdy si říkám, které šaty bych označila číslem jedna. Zatím toho nejsem schopná. Možná deset nebo dvacet :)
Mary Elizabeth Donaldson a státní návštěvy 2003 a 2004

15. srpna 2015 v 11:13 | Martina
Proces transformace "obyčejný" dívek na princezny je fascinující. U Mary je rozdíl tehdy a teď obrovský. Možná proto mě její fotky z let 2000 - 2004 tak zajímají. Nedávno, díky jedné super stránce, jsem našla fotky z jejích dvou prvních oficiálních státních návštěv. Lucemburské z roku 2003 a Rumunské z roku 2004. Obě absolvovala jako snoubenka korunního prince, slečna Mary Donaldson.

Na tu Lucemburskou zvolila zelené šaty, podivný účes a výraznou červenou rtěnku. Pamětníci tvrdí, že byla strašně nervózní. Nedivím se. Nebyl to úplný propadák, ale později to zvládla a zvládá mnohem lépe. Rumunsko už byla jiná káva. Fialové šaty krásné, líčení a vlasy perfektní. Později si ty samé šaty vzala na novoroční recepci v roce 2008. Od té doby jsme je neviděli, nicméně já stále doufám:)

Lucembursko 2003


Mary, Frederik a lucemburská velkovévodkyně Maria Teresa

Rumunsko 2004

Korunní princezna Mary na zámku Tranekær

14. srpna 2015 v 16:05 | Martina
O víkendu se korunní princezna Mary, princ Joachim a princezna Marie zúčastnili oslav 50 narozenin Christiana a Mette Ahlefeldt Laurvig na zámku Tranekær. Frederik se měl rovněž účastnit, ale onemocněl zápalem plic - osobně jsem na to zvědavá, protože příští týden má několik aktivit a pochybuji, že je bude moci absolvovat. No, uvidíme. Oslavenci jsou šlechtického původu, což také znamená, že patří do úzkého kruhu kolem královské rodiny. Mary dorazila na zámek ráno, přičemž odpoledne podnikla procházku po okolí. Na večerní oslavu si Mary oblékla krásné šaty od Erdem. Bohužel máme k dispozici pouze video a jednu fotografii :)Korunní princezna Mary se setkala s Mariou Furtwängler

14. srpna 2015 v 13:26 | Martina
V pondělí korunní princezna Mary a Mary Fonden uspořádali setkání s Mariou Furtwängler, která bojuje proti domácímu násilí v Německu. Mary a Maria se potkali na předávání cen Bambi Awards v roce 2014 v Berlíně. Maria Furtwängler si přijela do Kodaně poslechnout informace o projektu "Advice for Life", který zdarma pomáhá obětem domácího násilí. Všichni zúčastnění tj. partneři projektu, podrobně popsali roli, kterou v něm hrají. Projekt Advice for Life zatím pomohl více než 2700 ženám.

Přesně tahle situace dokládá, jakou váhu může člen královské rodiny mít, pokud svou práci dělá dobře. O Mary a i jiných samozřejmě, se mluví v různých souvislostech, z čehož plynou zajímavá setkání a šance. Mary dostala cenu Bambi, kde se potkala s Mariou. Mariu její práce zaujala a nyní se klidně může stát, že obdobný projekt spustí v Německu. A tak to může jít dál a dál. A to je super:)


Mary a Maria 2014