Nová dvorní dáma pro korunní princeznu Mary

17. května 2015 v 11:10 | Martina
Před několika týdny královský dvůr oznámil, že Tanja Doky - dvorní dáma korunní princezny Mary rezignuje na svou funkci k poslednímu květnu. Oficiálním důvodem je přijetí pracovní nabídky, kterou dostala od velké dánské společnosti Maersk. Neoficiálním důvodem je to, že ona a její manžel se rozešli a Tanja musí začít vydělávat peníze. Jak je známo, pozice dvorní dámy je čestná funkce, za kterou nenáleží plat.

Od zveřejnění této novinky se na různých fórech spekulovalo, kdo bude její nástupkyní. Zase nějaká blízká přítelkyně korunní princezny, jak je zvykem? Vrátí se na svou pozici Caroline Heering? Nebo to bude někdo úplně nový? Správnou se ukázala býti možnost č. 3.

Dne 8. června 2015 se novou osobní tajemnicí a dvorní dámou korunní princezny Mary stane paní Christine Pii Hansen (44). Christine Pii Hansen přichází ke dvoru z ministerstva zahraničí, kde mimo jiné působila jako členka dánské delegace v Bruselu. Má velké zkušenosti v oblasti mezinárodních vztahů a charity, což je všeobecně považováno za hlavní důvod jejího jmenování. Korunní princezna Mary se stále více zapojuje do práce v různých mezinárodních organizacích a Christine jí pravděpodobně dokáže více poradit a pomoct, než by to dokázala "klasická" dvorní dáma.

Christine Pii Hansen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama