Mary, Frederik a Christian na švédské královské svatbě, 2010

2. května 2015 v 8:57 | Martina
V roce 2010 se konala první velká královská svatba, které se Mary účastnila coby dánská korunní princezna. Vdávala se švédská korunní princezna Victoria, která si brala za manžela, svého dlouholetého přítele Daniela Westlinga. Z hlediska dánského korunního páru měla svatba několik zajímavostí. Ještě před svatbou vyjádřila Victoria přání, aby se někteří z jejích četných kmotřenců a kmotřenek aktivně zúčastnili svatby v rolích družbů a malých družiček. Princ Christian je jedním z nich, stejně jako norská princezna Ingrid-Alexandra a nizozemská princezna Catharina-Amalia. Pyšní rodiče, tak mohli vzít malého Christiana na jeho první významnou zahraniční akci. Svatba korunní princezny Victorie byla první zahraniční cestou od roku 2004 i pro dánskou rubínovou sadu, kterou si Mary sebou přivezla. No, ale co bylo vůbec nejdůležitější? V tu dobu byla Mary cca., dva měsíce těhotná s dvojčaty.

První akce, které se Mary a Frederik ve Švédsku zúčastnili, byla soukromá slavnostní večeře, kterou hostil švédský královský pár. Mary na tuto akci zvolila bílé šaty od dánské návrhářky Malene Birger.

Malene Birger

O den později tj. 18. června se konaly slavnostní koncert a večeře ve stockholmské koncertní hale, kterou hostil švédský parlament. Během koncertu seděla Mary vedle tehdejší španělské korunní princezny Letizie se kterou si zanotovali známou písničku od Roxette The Look, kterou hráli Victorii na výslovné přání. Během večeře se Mary, dle fotek, velmi dobře pobavila s tehdejším korunním princem Willemem-Alexandrem. Tentokrát měla Mary na sobě krásné nové šaty od Ralpha Laurena. Velký svatební den nastal 19. června a celá rodinka si to, stejně jako ostatní hosté, zamířila do stockholmské katedrály. Mary měla na sobě světle modré šaty, které se hodily k námořnickému oblečku prince Christiana. A jak jsem zmínila na začátku článku, nosila k nim dánskou rubínovou tiáru s příslušnými doplňky.

Ralph Lauren

Mary a Willem-Alexander

Mary, Christian a Frederik

Catharina-Amalia, Ingrid-Alexandra a Christian

Mary
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama