Mary a Frederik na svatbě prince Guillauma a hraběnky Stephanie, 2012

21. května 2015 v 21:47 | Martina
V roce 2012 se své královské svatby dočkalo i Lucembursko - ženil se dědičný velkovévoda Guillaume s přítelkyní hraběnkou Stephanií de Lannoy. Jak se na Lucembursko sluší, celá svatba byla velkolepá. Civilní obřad se konal 19. října na radnici, pouze za přítomnosti členů rodiny. Večer se konala gala večeře, které se již účastnili i zahraniční královští hosté. Církevní sňatek se konal o den později v katedrále Panny Marie v centru hlavního města. Musím říct, že tohle byla nejhezčí svatba, jakou jsem měla tu čest sledovat v televizi. Nádherný chrám, překrásná hudba a emoce vybičované na maximum. Nejkrásnější a zároveň nejsmutnější momenty celého obřadu se udály hned na začátku. Otec nevěsty byl příliš nemocný, aby mohl svou dceru dovést k oltáři a proto ho zastoupil jeho nejstarší syn resp. nevěstin bratr. Při příchodu k oltáři se však u tatínka alespoň zastavili. Stephanie pokynula snoubenci a ten se k nim připojil. Chvíle, kdy jim přál vše nejlepší do života, byla neskutečně krásná. Druhý emotivní moment nastal krátce poté. Nevěstina maminka, hraběnka Alix de Lannoy zemřela jen pár týdnů před svatbou. Minuta ticha byla těžkou zkouškou zejména pro Stephanii, která vše zvládla se stoickým klidem a zavřenýma očima. Měla a má můj obdiv.

GALA VEČEŘE

Jediná fotografie korunní princezny Mary ze slavnostní večeře.
Podruhé za osm let vyvezla dánskou rubínovou sadu z Dánska.

Mary na sobě měla šaty od oblíbeného návrháře Jesper Høvringa.

CÍRKEVNÍ OBŘAD

Mary a Frederik

Mary a Frederik

Mary

Victoria, Mary, Mette-Marit, Daniel, Frederik a Haakon

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tee Pee Tee Pee | 21. května 2015 v 21:53 | Reagovat

Zdravím Tě,
netuším jak začít, nikdy jsem nebyla nucena nic podobného dělat, ale bylo mi to doporučeno a logicky jsem si i jistá, že je to asi to jediné, co mi může pomoci splnit můj sen. Proto se předem omlouvám, pokud Tě má žádost bude obtěžovat, ale věř, že i těch pár sekund, které mi věnuješ, mi pomůže splnit můj největší sen.
Jsem hrdá majitelka toho nejúžasnějšího stvoření, které jsem kdy potkala- tříleté psice čistokrevného voříška jménem Amy. Ačkoliv jsme si prošly nejednou nesází, je mým nejlepším parťákem, přítelem, ochráncem a oddaných společníkem. Po váhání a uváhách "ono to stejně nevyjde" jsem se nakonec rozhodla nás přihlásit do jisté soutěže. Pokud jsi dočetla až sem, jsem Ti velmi vděčná za Tvou pozornost a dovolím si troufale požádat, zda by jsi mi tento sen pomohla splnit. Stačí otevřít tento odkaz → http://www.brithappytogether.cz/ a pod videem ("Tee Pee") kliknout na tlačítko "To se mi líbí" (nutno dole na stránce listovat na stranu 3).
Předem děkuji a věřím v Tvojí pomoc :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama