Květen 2015

Korunní princezna Mary zahájila tradiční běh Free for Mobberi 2015

31. května 2015 v 17:44 | Martina
Korunní princezna Mary se v Aarhusu zúčastnila tradičního dětského běhu Free for Mobberi resp. Běhu proti šikaně, který každoročně pořádá Mary Fonden ve spolupráci s organizací Save the Children. Každý rok se konají dva běhy jeden v Kodani a druhý právě v Aarhusu. Běh je určen dětem ve věku 0 - 13 let přičemž ti nejmladší běhají v doprovodu rodičů. Free for Mobberi je zaměřen na boj proti šikaně. Jeho forma, což je štafetový běh si klade za cíl podporovat mezi dětmi solidaritu a sounáležitost. Všechny děti dostanou po doběhu pamětní medaili. Pokud mají štěstí, dostanou ji z rukou korunní princezny. Každý rok počet účastníků závodu stoupá. V Aarhusu letos startovalo několik set dětí s tím, že vstupenky byly beznadějně vyprodány dlouho dopředu.


Korunní princezna Mary navštívila školu Ruds Vedby

29. května 2015 v 21:50 | Martina
Korunní princezna Mary navštívila, v roli patrona dánského fondu psychiatrického zdraví, školu Ruds Vedby. Mary se zúčastnila místního zahájení projektu Reach Out, což je společné dílo organizací Tryg Foundation a Psychiatry Foundation. Mary přivítalo doslova celé město od starosty až po klienty místního domova důchodců.

Reach Out si klade za cíl podporovat duševní zdraví studentů posilováním jejich vlastních vnitřních zdrojů pomocí různých hereckých dovedností. Chtějí, aby se studenti cítili za všech možných okolností jistě a sebevědomě. Primární cílovou skupinou jsou studenti páté až deváté třídy, kde je nejvyšší riziko vzniku komunikačních problémů, které zvyšují riziko psychických a psychiatrických problémů v dospělosti. Sekundární cílovou skupinou jsou učitelé a rodiče studentů.

Mary se setkala s Brothers for life a Dialog mod vold

27. května 2015 v 18:37 | Martina
Korunní princezna Mary a zástupci Mary Fonden se setkali s představiteli Jihoafrické organizace "Brothers for life" a dánské organizace "Dialog mod vold" v Amalienborgu. Brothers for life nebo-li Bratři pro život je organizace, jejíž cílem je podporovat pozitivní mužské normy a hodnoty a zároveň podporovat využívání zdravotnických služeb pro muže v Jižní Africe. Dialog mod vold nebo také Dialog proti násilí je dánská organizace, která svou činnost zaměřuje na boj proti domácímu násilí.

Nadace Mary Fonden s Dialog mod vold spolupracuje již delší dobu a to zejména proto, že boj proti domácímu násilí je jeden ze stěžejních projektů Mary Fonden. Brothers for life naopak vstoupila na scénu až v roce 2014, kdy se s ní, během návštěvy Jižní Afriky setkala korunní princezna Mary. Mary Fonden pak organizaci poskytla dar ve výši 250 000 dánských korun. Jak se zdá, tak všechny tři organizace navázaly úzkou spolupráci. V těchto dnech prochází u svých dánských kolegů zaměstnanci Brothers for life školeními a kurzy, které jim mají pomoci zlepšit jejich vlastní práci.

Korunní princ Frederik slaví narozeniny!

26. května 2015 v 21:19 | Martina
Dnes korunní princ Frederik slaví 47. narozeniny! Bohužel, stejně jako u Isabelly, se nejedná o akci s novými oficiálními fotkami či veřejnou oslavou. Nicméně, to mi nezabrání popřát mu vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, lásky a především pevné nervy! Věřím, že měl krásný den s celou rodinou:)Královské šaty roku 2013

22. května 2015 v 23:26 | Martina
V roce 2013 si, na slavnostní večeři u příležitosti "korunovace" nizozemského krále Willema-Alexandra, korunní princezna Mary zvolila nádherné šaty od dánské návrhářky Birgit Hallstein. Šaty doplnila svatební tiárou a diamantovými náušnicemi. Co dodat? Snad jen, že byla zvolena nejlépe oblečenou ženou večera. Podruhé jsme tyto třpytivé šaty mohli vidět letos na oslavách narozenin královny Margrethe II., kdy je Mary doplnila rubínovou tiárou. Birgit Hallstein na svých facebookových stránkách zveřejnila tyto výrobní fotografie:Mary a Frederik 2013

Mary a Frederik 2015

Mary 2015

Mary a Frederik: Německo Fotogalerie

22. května 2015 v 21:19 | Martina

DEN 1 HAMBURK

DEN 2 HAMBURK a MNICHOVDEN 3 MNICHOV

Mary a Frederik na svatbě prince Guillauma a hraběnky Stephanie, 2012

21. května 2015 v 21:47 | Martina
V roce 2012 se své královské svatby dočkalo i Lucembursko - ženil se dědičný velkovévoda Guillaume s přítelkyní hraběnkou Stephanií de Lannoy. Jak se na Lucembursko sluší, celá svatba byla velkolepá. Civilní obřad se konal 19. října na radnici, pouze za přítomnosti členů rodiny. Večer se konala gala večeře, které se již účastnili i zahraniční královští hosté. Církevní sňatek se konal o den později v katedrále Panny Marie v centru hlavního města. Musím říct, že tohle byla nejhezčí svatba, jakou jsem měla tu čest sledovat v televizi. Nádherný chrám, překrásná hudba a emoce vybičované na maximum. Nejkrásnější a zároveň nejsmutnější momenty celého obřadu se udály hned na začátku. Otec nevěsty byl příliš nemocný, aby mohl svou dceru dovést k oltáři a proto ho zastoupil jeho nejstarší syn resp. nevěstin bratr. Při příchodu k oltáři se však u tatínka alespoň zastavili. Stephanie pokynula snoubenci a ten se k nim připojil. Chvíle, kdy jim přál vše nejlepší do života, byla neskutečně krásná. Druhý emotivní moment nastal krátce poté. Nevěstina maminka, hraběnka Alix de Lannoy zemřela jen pár týdnů před svatbou. Minuta ticha byla těžkou zkouškou zejména pro Stephanii, která vše zvládla se stoickým klidem a zavřenýma očima. Měla a má můj obdiv.

GALA VEČEŘE

Jediná fotografie korunní princezny Mary ze slavnostní večeře.
Podruhé za osm let vyvezla dánskou rubínovou sadu z Dánska.

Mary na sobě měla šaty od oblíbeného návrháře Jesper Høvringa.

CÍRKEVNÍ OBŘAD

Mary a Frederik

Mary a Frederik

Mary

Victoria, Mary, Mette-Marit, Daniel, Frederik a Haakon


Korunní princezna Mary a korunní princ Frederik jsou v Německu

19. května 2015 v 20:48 | Martina
Dnes, dánský korunní pár zahájil svou třídenní návštěvu Německa. Mary a Frederik stojí v čele dánské podnikatelské delegace, která čítá zástupce asi 75 dánských podniků a firem. Vzhledem k tomu, že let z Kodaně do Mnichova, kde jejich cesta začíná, trvá necelou hodinu, odlétali z Dánska až dnes ráno. Jejich první zastávkou byla mnichovská radnice, kde se setkali se starostou Olafem Scholzem a několika stovkami lidí s dánskými vlajkami, kteří je přišli uvítat.
Celou cestu budu sledovat a pak se o ní pokusím napsat obsáhlejší reportáž :)


Mary a Frederik slaví 11. výročí svatby

17. května 2015 v 20:42 | Martina

11 let v 11 fotografiích!
Gratuluji :)
Mary a Frederik na svatbě princezny Nathalie a Alexandra Johannsmanna, 2011

17. května 2015 v 16:27 | Martina
Svatba princezny Nathalie a Alexandra Johannsmanna byla třetí evropskou královskou svatbou v roce 2011. Sice se konala jako druhá v pořadí, ale co se týče "důležitosti" byla přeskočena jak svatbou Williama a Kate tak Alberta a Charlene. Princezna Nathalie a Alexander se brali v kostele v Berleburgu v Německu, 18. června 2011. Na svatbu dorazili jak členové dánské a řecké královské rodiny tak samozřejmě i rodiny Sayn-Wittgenstein-Berleburg. Pochopitelně nechyběli ani Mary s Frederikem. Korunní princezna Mary je kmotrou Konstantina - syna Nathalie a Alexandra. Tato svatba byla teprve druhou významnější událostí, které se Mary od začátku roku resp. od narození dvojčat účastnila.

CÍRKEVNÍ OBŘADMary a Frederik

Oficiální fotografie - Mary a Frederik stojí vlevo.