Půlnoční tiára

28. dubna 2015 v 21:09 | Martina
Půlnoční tiára je vyrobená z netradičních materiálů, což nám hned na začátku napovídá, že se nejedná o zrovna historický kousek. Naopak. Jedná se o tiáru, která patří k těm velmi moderním. Tiáru navrhla Charlotte Lynggaard z firmy Ole Lynggaard, o níž se dá říct, že je oficiálním klenotníkem dánské královské rodiny. Půlnoční tiára byla původně vyrobena pro výstavu v paláci Amalienborg v roce 2009, kterou navštívila i Mary. Tiára se jí zalíbila na první pohled, ale koupě byla vyloučená. Její cena je 275 000 dolarů. Nakonec se korunní princezna Mary a firma Lynggaard domluvily na oboustranně spokojené spolupráci. Mary si tiáru může kdykoliv půjčit a firma Lynggaard získá dokonalou reklamu zdarma. Celá transakce navíc podporuje dánský design.


Půlnoční tiára je vyrobená z 18 karátového zlata a stříbra, které tvoři listy, do nichž je zasazeno 1300 malých diamantů a briliantů, které jsou složené do 31 poupat. Barevné ladění tiáry má evokovat hvězdnou oblohu za svitu měsíce o půlnoci. K tíáře patří i náušnice a brož ze stejných materiálů.

Korunní princezna Mary jí měla na sobě, zatím, pouze třikrát. Poprvé si ji vzala na oslavy 75. narozenin prince Henrika v roce 2009. Podruhé na oslavy 70. narozenin královny Margrethe II v roce 2010 a zatím na naposledy na svatbu princezny Madeleine v roce 2013. V červnu nás čeká svatba prince Carla Philipa, takže se možná dočkáme jejího dalšího představení. Vypadá to, že Mary našla prostřední variantu, ke svým dvěma tiárám. Svatební je příliš malá a rubínová zase příliš velká a slavnostní. Půlnoční tiára je tak, pro ni, dokonalým a neotřelým kompromisem.

Narozeniny prince Henrika, 2009

Narozeniny královny Margrethe II, 2010

Svatba princezny Madeleine, 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama