Královská rodina

19. dubna 2015 v 17:22 | Martina
Její veličenstvo královna Margrethe II
Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid se narodila 16. dubna 1940. Jejími rodiči byli král Frederik IX a královna Ingrid. Má dvě mladší sestry - princeznu Benedikte a řeckou ex-královnu Anne-Marii. V roce 1967 si vzala za manžela francouzského hraběte Henriho de Laborde de Monpezat. Mají spolu dva syny - korunního prince Frederika a prince Joachima. V roce 1972 se po smrti svého otce stala historicky první dánskou královnou.


Jeho královská výsost princ manžel Henrik
Henri Marie Jean André se narodil 11. června 1934 ve Francii. Jeho rodiči byli hrabě André de Laborde de Monpezat a hraběnka Renée de Monpezat. V roce 1967 se oženil s dědičkou dánského trůnu, princeznou Margrethe. Mají spolu dva syny a osm vnoučat. Princ Henrik je velký bojovník za práva královských princů manželů - léta prosazuje, aby se muž, co si bere za manželku budoucí královnu, stal také králem. Zatím nebyl vyslyšen a je za to spíše terčem posměchu.


Jeho královská výsost princ Joachim
Joachim Holger Waldemar Christian se narodil 9. června 1969 v Kodani. Princ Joachim je mladší syn královny Margrethe II a prince Henrika. V době, kdy v Dánsku není královna ani korunní princ vystupuje jako regent. Byl dvakrát ženatý. S první manželkou Alexandrou má dva syny Nikolaje a Felixe. Se současnou manželkou, princeznou Marií má syna Henrika a jedinou dceru, princeznu Athénu.


Hraběnka Alexandra
Alexandra Christina Manley se narodila 30. června 1964 v Hongkongu. Alexandra je bývalá žena prince Joachima, se kterým má dvě děti, prince Nikolaje a prince Felixe. Jejich svatba proběhla v roce 1995. Rozešli se v roce 2004 a rozvod proběhl v roce 2005. Královna jí po svatbě udělila titul hraběnka z Frederiksborgu. V současné době je podruhé vdaná za o 14 let mladšího fotografa Martina Jørgensena. V době, kdy byla princeznou, byla v Dánsku velmi populární. Dnes to neplatí. Je kritizována za to, že pobírá velké peníze (rozvodové uspořádání) a nic za to nedělá.

Jeho výsost princ Nikolai
Nikolai William Alexander Frederik se narodil 28. srpna 1999 v Kodani. Jeho rodiči jsou princ Joachim a jeho první žena Alexandra. Nikolai má tři sourozence - Felixe, Henrika a Athénu. Nikolai, stejně jako jeho sourozenci nemá titul královská výsost. Je pravděpodobné, že jeho děti již nebudou mít titul žádný a budou prostými občany.


Jeho výsost princ Felix
Felix Henrik Valdemar Christian se narodil 22. července 2002 v Kodani. Jeho rodiči jsou princ Joachim a jeho první žena Alexandra. Felix má tři sourozence - Nikolaje, Henrika a Athénu. Felix, stejně jako jeho sourozenci nemá titul královská výsost. Je pravděpodobné, že jeho děti již nebudou mít titul žádný a budou prostými občany.


Její královská výsost princezna Marie
Marie Agathe Odile se narodila 6. února 1976 v Paříži. Jejími rodiči jsou Alain Cavallier a Françoise Grassiot. Ti se však rozvedli a Marie tak má čtyři nevlastní bratry. V roce 2008 si vzala za manžela dánského prince Joachima, se kterým má dvě děti - prince Henrika a princeznu Athénu. Princezna Marie pracuje na plný úvazek pro královskou rodinu, kde ze své oficiální role vykonává různé aktivity.


Jeho výsost princ Henrik
Henrik Carl Joachim Alain se narodil 4. května 2009 v Kodani. Jeho rodiči jsou princ Joachim a princezna Marie. Henrik má tři sourozence - Nikolaje, Felixe a Athénu. Henrik, stejně jako jeho sourozenci nemá titul královská výsost. Je pravděpodobné, že jeho děti již nebudou mít titul žádný a budou prostými občany.


Její výsost princezna Athéna
Athéna Marguerite Françoise Marie se narodila 24. ledna 2012 v Kodani. Jejími rodiči jsou princ Joachim a princezna Marie. Athéna má tři starší bratry - Nikolaje, Felixe a Henrika. Athéna, stejně jako její bratři nemá titul královská výsost. Je pravděpodobné, že její děti nebudou již mít titul žádný a budou prostými občany.


Její královská výsost princezna Benedikte s rodinou
Benedikte Astrid Ingeborg Ingrid se narodila 29. dubna 1944 v Kodani. Jejími rodiči byli král Frederik IX a královna Ingrid. Má dvě sestry - královnu Margrethe II a řeckou ex-královnu Anne-Marii. V roce 1968 se vdala za prince Richarda zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg se kterým má tři děti.

  • princ Gustav zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg (*1969), má dlouholetou přítelkyni Carinu Axelsson, nemá děti
  • princezna Alexandra zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg (*1970), je vdaná za hraběte Jeffersona von Pfeil und Klein-Ellguth se kterým má dvě děti: hraběte Richarda (*1999) a lady Ingrid (*2003)
  • princezna Nathalie zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg (*1975), je vdaná za Alexandra Johannsmanna se kterým má dvě děti: Konstantina (*2010) a Louisu (*2015)

Princezna Benedikte žije v Německu, ale do Dánska se pravidelně vrací, plnit své královské povinnosti. Je patronkou několika organizací. Pokud v Dánsku není královna, korunní princ a princ Joachim může působit jako regent. Princ Richard ani jejich děti nemají v Dánsku žádnou oficiální funkci. Nicméně je můžeme vidět na akcích rodinného charakteru.Její veličenstvo královna Anne-Marie s rodinou
Anne-Marie Dagmar Ingrid se narodila 30.srpna 1946 v Kodani. Jejími rodiči byli král Frederik IX a královna Ingrid. V roce 1964 si vzala za manžela řeckého krále Konstantina. Jejich společné kralování trvalo pouze devět let. Poté byla řecká královská rodina nucena odejít do exilu. Pár má spolu pět dětí.

  • princezna Alexia (*1965) je vdaná za Carlose Moralese Quintanu se, kterým má čtyři děti: Arriettu (*2002), Anu-Marii (*2003), Carlose (2005*) a Amelii Morales (*2007).
  • korunní princ Pavlos (*1967) je ženatý s Marií-Chantal Miller nyní řeckou korunní princeznou. Pár má spolu pět dětí: princeznu Marii-Olympii (*1996), prince Constantina-Alexiose (*1998), prince Achilease-Andrease (*2000), prince Odysseuse-Kimona (*2004) a prince Aristidise-Stavrose (*2008).
  • princ Nikolaos (*1969) je ženatý s Tatianou Blatnik, zatím nemají děti.
  • princezna Theodora (*1983) je herečka, která se snaží prosadit v Hollywoodu.
  • princ Philippos (*1986)

Anne-Marie ani její děti nemají žádné oficiální závazky v Dánsku. Nicméně je tam můžeme vidět na akcích rodinného charakteru.


Její výsost princezna Elizabeth
Elisabeth Caroline-Mathilde Alexandrine Helena Olga Thyra Feodora Estrid Margarethe Désirée se narodila 8. května 1935. Princezna Elizabeth byla dcera dánského prince Knuda a princezny Caroline-Mathilde. Princ Knud byl mladší bratr krále Frederika IX. Princezna Elizabeth je tak sestřenicí královny Margrethe II. Nikdy se nevdala a nemá děti. Figuruje na posledním místě v pořadí následnictví na dánský trůn.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MaikelL MaikelL | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:54 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

2 FelixI FelixI | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:24 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama