Její královská výsost princezna Josephine

19. dubna 2015 v 15:32 | Martina
Její královská výsost princezna Josephine Sophia Ivalo Mathilda, hraběnka z Monpezat se narodila 8. ledna 2011 v kodaňské nemocnici. Josephine je nejmladší dítě dánského korunního prince Frederika a jeho ženy, korunní princezny Mary. Princezna Josephine má tři starší sourozence - Christiana, Isabellu a dvojče Vincenta.

Křest
Malá princeznička byla, společně se svým bratrem, pokřtěna 14. dubna 2011 v Holmenském kostele v Kodani. Jejími kmotry jsou princezna Marie, princ Carlo, vévoda z Castro, Patricia Bailey, hrabě Bendt Wedell, Birgitte Handwerk a Maryina australská přítelkyně Josephine Rechner. Josephine je tak jediná ze sourozenců, která nemá mezi kmotry krále nebo královnu.

Jména
  • Josephine, Sophia a Mathilda jsou celkem běžná, populární jména v Dánsku
  • Ivalo je grónské jméno, které dostala na počest této, jejímu otci blízké země

Vzdělání
Stejně jako její bratr princ Vincent navštěvuje Josephine veřejnou mateřskou školku.

Osobnost/zajímavosti
Josephine je velmi pravděpodobně celá po své sestře Isabelle. Je velmi extrovertní a v pohodě. Grónskou cestu zvládla naprosto s přehledem a všechny si získala tím, že reagovala na své grónské jméno Ivalo. V Grónsku existuje vzdělávací fond, který nese její a bratrovo jméno: Ivalo a Minik Fond. Vzhledově je Josephine celá svá matka. Jestli jí to vydrží, tak se nebude mít zle :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama