Její královská výsost princezna Isabella

18. dubna 2015 v 23:27 | Martina
Její královská výsost princezna Isabella Henrietta Ingrid Margrethe, hraběnka z Monpezat se narodila 21. dubna 2007 v kodaňské nemocnici. Isabella je starší dcerou a druhé dítě dánského korunního páru Frederika a Mary. V současné době je po svém otci a bratrovi třetí v pořadí následnictví na dánský trůn. Isabella má tři sourozence - staršího bratra Christiana a mladší dvojčata Vincenta a Josephine. Isabella byla první dívkou narozenou v dánské královské rodině od roku 1946, kdy se narodila dánská princezna nyní řecká ex-královna Anne-Marie.

Křest
Malá princeznička byla pokřtěná 1. července 2007 v kapli Fredensborgského paláce. Jejími kmotry jsou belgická královna Mathilde, řecká princezna Alexia a čtyři blízcí přátelé rodičů Nadine Johnston, Christian Buchwald, Peter Heering a Marie Louise Skeel.

Jména
  • Isabella dle dánské, švédské a norské královny Isabelly s 16 století. Isabella byla v roce 2007 jedním z nejpopulárnějších jmen v Dánsku
  • Henrietta byla Maryina matka, která zemřela v roce 1997
  • Ingrid byla Frederikova milovaná babička
  • Margrethe je současná královna a Isabellina babička

Vzdělání
Isabella zahájila svou školní docházku v roce 2013. Stejně jako její bratr chodí do veřejné školy. I přesto, že je veřejná jedná se o velmi elitní školu s vynikající pověstí.

Osobnost/zajímavosti
Princezna Isabella je miláčkem národa. Vzhledem je celá po tatínkovi, ale povahově mu neodpovídá skoro vůbec. Na rozdíl od něj není plachá ba naopak, již odmala je velmi extrovertní. Neustále poskakuje a tančí. Víme, že již několik let navštěvuje taneční školu. Řekla bych, že má všechny omotané kolem prstu. Nejvíc je to vidět na dědečkovi, princi Henrikovi :) Někdo říká, že je jen rozmazlená. Možná jo, ale já si spíš myslím, že to má v sobě a jsem jen zvědavá, co ji to v budoucnu přinese. Spolu se sourozenci doprovází své rodiče na ty nejvýznamnější akce spíše rodinného charakteru viz. narozeniny královny Margrethe II. Bez mučení přiznávám, že je mým favoritem číslo 1 mezi královskými dětmi :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama