Jeho královská výsost princ Vincent

19. dubna 2015 v 13:02 | Martina
Jeho královská výsost princ Vincent Frederik Minik Alexander, hrabě z Monpezat se narodil 8. ledna 2011 v kodaňské nemocnici. Vincent je mladším synem dánského korunního prince Frederika a jeho ženy Mary. Vincent má tři sourozence - staršího bratra Christiana, starší sestru Isabellu a mladší sestru - dvojče Josephine.

Křest
Malý princ byl, společně se svou sestrou, pokřtěn 14. dubna v Holmenském kostele. V tom samém kostele se konala svatba královny Margrethe II a prince Henrika v roce 1967. Jeho kmotry jsou španělský král Felipe VI., Princ Gustav Sayn-Wittgenstein-Berleburg, hrabě Michael Ahlefeldt-Laurvig-Bille, baronka Helle Reedtz-Thott a Caroline Heering.

Jména
  • Vincent a Alexander jsou celkem běžná jména a věřím, že nemají hlubší dynastický význam
  • Frederik se jmenuje jeho otec
  • Minik je grónské jméno, které dostal jako poctu této zemi

Vzdělání
V současné době navštěvuje, spolu se svou sestrou mateřskou školku.

Osobnost/zajímavosti
Vincent neměl daleko k tomu, aby se jmenoval Elvis. Tak se aspoň Frederik vyjádřil na tiskové konferenci po jeho narození :) Král rock n rollu se narodil ve stejný den v roce 1935. Po princi Vincentovi resp. Minikovi a jeho sestře se jmenuje grónský fond zaměřený na vzdělávací programy. Jeho celé jméno je Ivalo a Minik Fond. U Vincenta je zatím těžké odhadnout, jaké bude povahy. Na loňské cestě po Grónsku byl poměrně dost plachý - několikrát i brečel. Často končil v náručí svých rodičů, na rozdíl od své sestry, která byla hvězdou cesty. Na druhou stranu, před pár dny málem spadl z balkónu při oslavách narozenin jeho babičky. Mával, smál se a prostě byl v pohodě. Možná si konečně zvyká na všechnu pozornost, kterou nutně vzbuzuje. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama