Jeho královská výsost princ Christian

18. dubna 2015 v 21:28 | Martina
Jeho královská výsost princ Christian Valdemar Henri John, hrabě z Monpezat se narodil 15. října 2005 v kodaňské nemocnici. Christian je nejstarším synem dánského korunního páru Frederika a Mary a po svém otci je druhý v pořadí následnictví dánského trůnu. Má tři mladší sourozence - Isabellu, Vincenta a Josephine.

Křest
Malý princ byl pokřtěn 21. ledna 2006 v kapli paláce Christiansborg. Jeho kmotry jsou norský korunní pár, švédská korunní princezna Victoria, řecký korunní princ Pavlos, Maryina sestra Jane Stephens, princ Joachim a dva blízcí přátelé rodičů Hamish Campbell a Jeppe Handwerk.

Jména
  • Christian je jméno dánských králů. V posledních několika staletích se u králů střídají dvě jména: Christian a Frederik. Pokud bude mít Christian syna, který se narodí jako první, bude se jmenovat Frederik
  • Valdemar Veliký byl významný dánský král ve 12 století
  • Henri je původní francouzské jméno jeho dědy z otcovy strany, prince Henrika
  • John se jmenuje Maryin otec

Vzdělání
Školní docházku zahájil princ Christian v roce 2011. Christian je první budoucí král a první člen královské rodiny vůbec, který chodí do veřejné školy.

Osobnost/zajímavosti
Christian na veřejnosti působí jako naprostý pohodář. Svou roli, dle mnohých, zvládá naprosto s přehledem. Přijde, rozhlédne se, zamává. V roce 2014 absolvoval s celou rodinou oficiální návštěvu Grónska. Zvládl ji jako pravý královský profesionál a ještě stihl dávat pozor na své sourozence. Víme, že má rád fotbal, který i hraje. Jeho nejoblíbenějším týmem je Real Madrid, s jehož hráči se setkal před jejich zápasem v Kodani. Po boku svých rodičů se účastní některých významných královských událostí jako jsou např. narozeniny královny Margrethe. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama