20. 4. 2015 - Mary navštívila gymnázium v rámci projektu "Netwerk"

21. dubna 2015 v 19:52 | Martina
Korunní princezna Mary včera navštívila gymnázium Falkonergårdens, kde se setkala s místními studenty. Celá akce proběhla pod záštitou MaryFonden, takže se ani neobjevila v oficiálním kalendáři dánské královské rodiny. A jaký byl důvod návštěvy? Studenti gymnázia pracují s programem Netwerk, jehož spolutvůrcem je právě MaryFonden. Netwerk je program, který se zaměřuje na boj proti osamělosti mladých lidí.

Každý z nás se někdy cítí osamělý, ale dlouhá, nepřetržitá osamělost a pocit, že nikam nepatříme, je zcela něco jiného. Mladý člověk si do života může přinést nejen psychické ale i fyzické problémy. Věděli jste, že dlouhotrvající samota může být zdraví škodlivá stejně jako kouření patnácti cigaret denně? Netwerk je určen pro studenty středních škol, kdy mladí lidé přicházejí do nového prostředí s touhou začlenit se. Jeho snahou tedy je, působit především preventivním způsobem.

Netwerk nabízí různé materiály pro učitele i studenty, které mají zejména zlepšit soudržnost studentů v jednotlivých třídách a zabránit tak vyloučení jednotlivců. Studenty učí nedělat mezi sebou rozdíly a nebýt lhostejní a učitele rozpoznat varovné signály a včas zakročit. Při návštěvě byla dánská televize DR1, která s Mary natočila exkluzivní rozhovor, který bude vysílán dnes večer.

Zdroj Maryfonden.dk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama